Skupina Chilblain

Hned několik členů bývalé prachatické skupiny D.L.D., která byla vůbec prvním tělesem hrající „tvrdší styl“ hudby v Prachaticích se sešlo asi v před půl rokem vzniklé kapele. Petr Jiroušek – kytara, Roman Sochor – kytara a Jan Vágner – bicí. Tato sestava je dále posílena o Pala Lachkého – zpěv a Lukáše Vlka – baskytara. Styl tohoto projektu lze označit jako hard-core s prvky metalu. Skupina ještě nikde veřejně nevystupovala. Vytvořila už však dohromady šest písní. Jsou to například skladby Neznámá, Stín nebo Nekonečnost. V současné době dokončuje sedmou skladbu, která zatím nemá žádný název. Vůbec první vystoupení skupiny by se mělo uskutečnit na podzim tohoto roku v Prachaticích.

Skupina Ewen

V Prachaticích velice ojedinělý projekt. Jeho styl lze označit jako metal. Na druhou stranu kapela nemá problémy s experimentováním a proto do své hudby zapojuje i prvky s jiných hudebních stylů. Současná sestava hraje ve složení Petr Jabůrek – kytara, František Zámečník – bicí, Eva Martínková – zpěv a Lukáš Vlk – baskytara. Skupina do dnešního dne také ještě nikde nevystupovala. Avšak za zhruba půl roku usilovného zkoušení a vytváření vlastního materiálu má na svém kontě již celkem pět vlastních písní, které zatím nenesou žádná jména. Skupina by měla poprvé vystoupit v červenci tohoto roku s největší pravděpodobností v Prachaticích.

Skupina Glowling fish

Skupina vznikla nepřímo z nedávno rozpadlé prachatické skupiny NoiR, která na prachatické hudební scéně působila více než pět let. Po překonání nemalého šoku z rozpadu velice úspěšného projektu, začali čtyři její členové pokračovat ve tvorbě zcela nových písní. Zatím vytvořila konkrétně dvě písně, a to Průchozí pokoje a Falešná představa. Kapela experimentuje s mnoha hudebními styly. Sestava hraje ve složení David Mikšík – kytara, Vlastimil Ondok – klávesy, Lukáš Jabůrek – bicí a Lukáš Vlk – baskytara. Stejně jako u dvou výše zmiňovaných skupin, ani Growling fish zatím nikde nevystupovali. První vystoupení skupiny by se mělo uskutečnit nejdéle do půl roku.

Deník/Lukáš Vlk