Soubor představení připravil jako doprovodný příspěvek Jihočeského kraje k předsednictví České republiky Radě Evropské unie v první polovině roku 2009. Poslední šanci přestavení vidět budou mít diváci příští týden ve středu a ve čtvrtek (26. a 27. srpna) v Prachaticích a v Táboře. Začátek představení je vždy v 21:00 hodin. V Prachaticích Continuo vystoupí v areálu Na parkáně a v Táboře na nádvoří hradu Kotnov.

Jihočeská mise „až na konec světa“ oživila odkaz českého krále Jiřího z Poděbrad, který ve druhé polovině XV. století inicioval ideu a praktický plán vytvoření mírové unie evropských zemí. Tehdy se jeho úsilí vydala podpořit výprava, vedená bratrem královny, jihočeským velmožem Lvem z Rožmitálu a Blatné.

Pro účast na projektu Mise 2009 a vytvoření speciálního divadelní představení se autoři a herci věnovali studiu dobových materiálů, kontextu poselstva v Evropě 15. století a dneška. Snahou bylo vytvořit představení, které bude srozumitelné nejen v Čechách, proto herci užívají univerzální jazyk.

Představení se konají za podpory měst Prachatice a Tábor, vstup je pro diváky zdarma.

Bc. Kateřina Koželuhová