Předchozí
1 z 6
Další

Úterý 16. května

Tryptych.Tryptych.Zdroj: Kulturní a informační služby Prachatice

TRYPTYCH Dark Fusion: Jazz, progresivní rock, noise music, ambient…
Prachatice, Městské divadlo od 19 hodin
Vstupné: 200 korun

Z improvizačního Duo Pilot kytaristy VladimíraMikláše a bubeníka Dušana Černáka vzniklo připojenímbaskytaristy Miloše Klápště trio Tryptych. Seskupení využíváprvky jazzu, progresivního rocku, noise music i ambientu, a zapomoci analogových syntezátorů vytváří zajímavé zvukovéstěny podepřené živelným i sofistikovaným groovem.Improvizační schopnosti i technická vyspělost členů, společně snosnými tématy a neotřelými harmoniemi, nechávánahlédnout do subžánru, který je možno definovat jako „darkfusion“. Tryptych jsou držitelé ceny Tais Awards 2018 vkategorii "Band". Dlouho očekávané album Trypotheque je vzrušující kolekcí kompozic z prvníhotvořivého období kapely.

VIMPERSKÝ MÁJ - MICHAL HORÁČEK
Vimperk, Herrenhaus od 18 hodin
Vstupné: dobrovolné

Beseda o současnosti i minulosti Latinské Ameriky s Monikou Brenišínovou ze Střediska ibero-amerických studií FF UK.

PŘEDTÍM, NYNÍ A POTÉ
Vimperk, Kino Šumava od 18 hodin
Vstupné: 110 korun

Šedesátá léta byla v Indonésii obdobím dramatických politických změn a nepokojů, kdy Suhartův puč svrhl Sukarna a vedl k násilným protikomunistickým čistkám. Nana, něžná a krásná mladá žena, byla touto situací těžce zasažena. Její manžel byl unesen a odvezen do pralesa. Přestože se jí podařilo uprchnout před vůdcem gangu, který ji chtěl přinutit, aby si ho vzala, tento incident stál jejího otce život a ji přivedl do chudoby. Drama.

MYŠKA PATTIE: NA VLNÁCH DOBRODRUŽSTVÍ
Prachatice, Kino Národka od 17 hodin
Vstupné: 130 korun

Malí hrdinové dokážu velké věci. Musí mít odvahu a dobré přátele. Rozhněvat bohy starověkého Řeckarozhodne není dobrý nápad. A stárnoucí slavný Jason právě nahněval samotného boha moří Poseidona.Zvědavá a neposedná myška Pattie a její nemotorný kamarád Sam tak mají před sebou velminebezpečnou úlohu. Po boku Jasona, jehož město se rozhodne Poseidon rozhodne zničit, musí čelitnejnebezpečnějším tvorům mytologie.

KLUB SENIORŮ
Netolice, Domov seniorů Pohoda od 10 hodin

Neformální setkání seniorů z Netolicka. Jana Ramešová pohovoří o životě v Americe.

Středa 17. května

Pjér la Šé´z.Pjér la Šé´z.Zdroj: Deník/ Redakce

UNIVERZITA TŘETÍHO VĚKU
Prachatice, Městská knihovna 

Badatelská cesta po historickém dědictví okresů Písek aStrakonice. Odborná garantka oboru Ing. Dagmar Parmová. Akce pro přihlášené studenty. 

PJÉR LA ŠÉZ: CO NÁS PŘIŠLY NAUČIT NAŠE DĚTI
Prachatice, Základní škola národní od 17 hodin
Vstupné: 300 korun

Přednáška v kinosále ZŠ a MontessoriNárodní. Vstupenky je nutné rezervovat na rezervovat namontessori.prachatice@seznam.cz.

VIMPERKSKÝ MÁJ - PŘEPIŠTE DĚJINY
Vimperk, Herrenhaus od 18 hodin
Vstupné: dobrovolné

Podcast Martina Gromana a Michala Stehlíka vystoupí živě ve Vimperku, kde bude diskutovat na téma místních dějin, především 20. století.

ABSOLVENTSKÝ KONCERT
Netolice, ZUŠ od 17 hodin

Absolventský a závěrečný koncert muzikantů ZUŠ Netolice.

Čtvrtek 18. května

Přepište dějiny.Přepište dějiny.Zdroj: Deník/ Redakce

ŽIVOT PRO SAMOUKY
Prachatice, Kino Národka od 19.30 hodin
Vstupné: 140 korun

Hlavní postava Klára umí být ve čtyřiceti pořád stejně nejistá a zmatená jako v osmnácti, jenom už tonevypadá tak roztomile. Její manželství ze dne na den skončí a ona se znovu ocitne v nepředvídatelnémsvětě randění a seznamovacích trapasů. Do toho vychovává dvě dcery, snaží se přežít životní styl svéexcentrické mámy, a navíc jí začne radit úžasná vztahová koučka a influencerka. Do téhle chvíle měla svůjživot celkem naplánovaný, ale teď se z ní stal samouk.

DEN MATEK
Vimperk, Herrenhaus od 15 hodin
Vstupné: zdarma

Děti ze školní družiny ZŠ TGM připravili program pro všechny maminky oslavenkyně.

ABSOLVENTSKÝ KONCERT
Prachatice, Sál ZUŠ o 18 hodin
Vstupné: dobrovolné

Koncert absolventů hry na flétnu a na kytaru ze tříd Kateřiny Weissové a Ivana Boreše v koncertním sále ZUŠ.

PŘEPIŠTE DĚJINY: ČESKO-NĚMECKÉ VZTAHY VE 20. STOLETÍ
Prachatice, Kralova vila od 18 hodin

Autoři oblíbeného podcastuMartin Groman a Michal Stehlík si posvítí na česko-německé vztahy ve 20. století.Přepište dějiny s vhledem do historických dějů ukazuje, jak často je skutečná minulostdaleko od mnoha dnešních pokřivených aktualizací. 

ABSOLVENTSKÝ KONCERT ZUŠ VIMPERK
Vimperk, sál ZUŠ od 18 hodin

Koncert absolventů hudebního oboru Základní umělecké školy Vimperk. Ondřej Fleischmann, Zdeněk Peleška - trubky, Jakub Hanžl, Anna Korandová - klarinety, Aneta Pešková - příčná flétna, Justina Sichingerová - saxofon, Natalie Uhříčková - populární zpěv. 

VIMPERSKÝ MÁJ - PECHA KUCHA NIGHT
Vimperk, Herrenhaus od 18 hodin
Vstupné: dobrovolné

Oblíbený přednáškový cyklus, tentokrát na téma Změna je život.

PROHLÍDKY BUNKRŮ A ŘOPÍKŮ
Soumarský most od 13 hodin
Vstupné: zdarma

Spolek Muzeum liniového opevnění Soumarský most a STP Volary, společně s DDM pod patronátem starostky města Volary organizují prohlídky ve třech bunkrech. Součástí bude výstava zbraní s možností střelby ze vzduchovky, hodu granátem, překážkového běhu se zbraní a další. Nápoje pro děti i dospělé a oheň na opékání zajištěn. Vvlakové spojení Volary-Soumarský most: 12:47, 14:47, 15:22; Soumarský most-Volary: 15:08, 15:45, 17:08 hodin. 

Pátek 19. května

S DDM do pohádky.S DDM do pohádky.Zdroj: Deník/ Redakce

CESTA POHÁDKOVÝM LESEM
Prachatice, Areál lesních her od 15 do 18 hodin
Vstupné: zdarma

Dům dětí a mládeže Prachatice pro děti jejich rodiče a prarodiče připravil „Cestu pohádkovým lesem“. V Areálu lesních her na vás budou čekat pohádkovébytosti. Pojďte s námi společně do pohádky.

MÁJOVÉ RETRO DISCO
Prachatice, Národní dům od 20 hodin
Vstup: 100 korun

Hity domácí i zahraniční z let 70., 80. a 90. nám zahraje DJ Petr Šlosek. Retro oblečení vítáno.

ZACHRAŇME TYGRA
Vimperk, Kino Šumava od 17.30 hodin
Vstup: 100 korun

Dobrodružná cesta chlapce a tygra do srdce Himaláje. Jedné noci zachrání malý sirotek Balmani tygří mládě, jehož matku zabili nemilosrdní pytláci. Utečou spolu a vydávají se na dalekou cestu do odlehlého kláštera Tygří hnízdo, o němž si Balmani myslí, že je pro tygříka tím nejbezpečnějším místem. Pronásledováni pytláky se Balmani a Mukti snaží překonávat všechny nástrahy, které je na cestě čekají a zažívají spolu největší dobrodružství života: Skutečné přátelství.

VIMPERSKÝ MÁJ – DIRTY BLONDES
Vimperk, Herrenhaus od 19 hodin
Vstupné: dobrovolné

Závěrečný večer Vimperského Máje a warm up před sobotním Majálesem. Zahraje pražská punk rock´n´rollová parta Dirty Blondes, která ve Vimperku není žádným nováčkem – v minulosti zde hráli třeba společně s Wohnout. Vstupné dobrovolné.

OSLAVA 130 LET ŽELEZNICE VIMPERK
Vimperk, Železniční stanice od 9 hodin
Vstupné: dobrovolné

Jízdy zvláštních vlaků Strakonice – Vimperk a zpět a Vimperk – Čkyně a zpět, výstava lokomotiv, historických silničních vozidel a hasičské techniky, jízdy ruční drezínou, MHD ve Vimperku historickým autobusem, promítání ve výtopně, spolkový depozitář Lampárna, občerstvení a doprovodný kulturní program. Zvláštní jízdné, dobrovolné vstupné.

NA OKRAJI KRAJIN
Netolice, zámek Kratochvíle, pavilon Markéta od 18 hodin

Zahájení výstavy obrazů Jany Holcové.

KOMORNÍ KYTAROVÝ RECITÁL
Chlumany, Venkovský klub u Vyšaty
Vstupné: 300 korun

Hudební podvečer s autorskými písničkami na pomezí folku a šansonu. Vystupují Jitka Smutná a Milan Kramarovič. 

Sobota 20. května

Výstava na zámku Kratochvíle.Výstava na zámku Kratochvíle.Zdroj: NPÚ

OSLAVA MÍSTNÍ PRODUKCE
Prachatice, Skalka od 10 do 15 hodin
Vstupné: zdarma

Farmářské trhy na Skalce pod titulem oslava místní produkci na podporu lokální ekonomiky. Farmáři a výrobci regionálních produktů se opět sejdou na prachatické Skalce! V případě velmi silného deště bude akce posunuta na vhodnější termín.

NÁVRAT KVĚTŮ
Netolice, zámek Kratochvíle v době prohlídky zámku, koncert od 20 hodin

Stovky květin na týden zkrášlí renesanční interiéry jednoho z nejznámějších jihočeských zámků.Na zámek Kratochvíle se po čtyřech letech vrací oblíbená výstava květinových aranží s příhodným názvem "Návrat květin". Výstava potrvá od soboty 20. do neděle 28. května. V den otevření je pro návštěvníky navíc připravena večerní prohlídka iluminovanou zahradou a zámkem, kterou od 20 hodin zpestří koncert pěveckého sboru Nuzický zvonek. V následujících dnech bude možné výstavu navštívit v rámci běžných prohlídek.

MAJÁLES VIMPERK
Vimperk, Letní scéna od 12 hodin
Vstupné: 550 korun

Nejen koncertní maraton, den plný hudby, soutěží a především dobré nálady. Letošními hlavními interprety jsou David Koller a Mňága a Žďorp. 

KOLEM KOLEM NETOLIC
Netolice, sraz před muzeem v 9 hodin

Tradiční cyklistická akce z Netolic směrem na Bavorov. Letos jde už od 22. ročník.

TRAVESTI SHOW
Zbytiny, Kulturní dům od 20 hodin

Vstup: 150 korun

Představí se Evelin Williams, Linda Lajli a Melanie Colmenaresová. 

BOBR FEST
Nové Údolí, od 12 hodin

Přátelské setkání Šumaváků z obou stran hranice, kterou pořádají české obce Stožec a Strážný, bavorské obce Haidmühle a Philippsreut, České dráhy a náš spolek. Na Novém Údolí bude pivní stan, zahrají vám čeští a rakouští muzikanti a dokonce bude v tento den vypraven i mimořádný Modrý expres z Českých Budějovic. Bude představena petice za znovuzavedení přímého spojení Nového Údolí s Prahou. 
Předseda Spolku Pošumavská jižní dráha – Prcek – se zájemci vyrazí na cca 2 km procházku „starým“ Novým Údolím, při které se přeneseme do zlatého věku zaniklé osady, tedy do období mezi válkami. Vezmeme s sebou dobové fotografie a podíváme se jak ona místa vypadají dnes. Začátek je plánován na 14. hodinu a startovat budeme na hraničním mostku.

Z Českých Budějovic do Nového Údolí vypraven zvláštní vlak Modrý Expres vedený muzejní dieselovou lokomotivou Bardotka a vozy z vlaků EuroCity.

Program: 11.30 Hudba – „wiadawö“ – Horní Rakousko; 11.47 Příjezd Modrého Expresu z Českých Budějovic (odj. 9.26); 12.00 Oficiální začátek; 12.00 Projevy starostek a starostů; 12.05 Hudba – „wiadawö“ – Horní Rakousko; 13.00 Petice na přímé spojení z Prahou; 13.05: Hudba – Správná pětka; 14.00 Odchod na komentovanou vycházku po Novém Údolí – provádí předseda Prcek; 14.05: Hudba – Správná pětka; 14.30: Otevírání lokálek s uměleckou recitací Karla Klostermanna (známý herec Anton Haman Lenc); 15.45: Otevření restauračního vozu Modrého Expresu pro návštěvníky; 16.25: Přistavení Modrého Expresu k nástupišti; 16.45 Odjezd Modrého Expresu do Českých Budějovic (příj. 19.18); 16.50: Hudba – Správná pětka. 

Pondělí 22. května

Šumavské bylinné.Šumavské bylinné.Zdroj: MěKS Vimperk

ŠUMAVSKÉ BYLINNÉ - Richard Jaroněk
Vimperk, MěKS od 19 hodin
Vstupné: 100 korun

Další část talk show různých chutí s dobrodruhem Richardem Jaroňkem, který jako kluk byl až po uši zahrabán v knihách Julese Verna, hltal příběhy J. Y. Cousteaua, jehož filmy byly pro každého kluka nepředstavitelným dobrodružstvím… Dnes je světově uznávaným cestovatelem, fotografem a potápěčem. Moderuje: Jan Dvořák, hudební doprovod Jan Tláskal.