Robert Zeman (Pro Prachatice) potvrdil, že mluvil se svými kolegy, s nimiž byl až doposud v opozici. „Ujistil jsem je, že chci v podobném duchu jako dosud pracovat dál, že se mnou mohou počítat,“ řekl.

Ilustrační foto.
Podívejte se na nové zastupitele Prachatic

Ještě před odevzdáním kandidátních listin Robert Zeman uváděl, že v letošních volbách kandidovat nechce. Nakonec se objevil na posledním místě. Na otázku, zda proto nepředá svůj mandát prvnímu náhradníkovi v pořadí, řekl, že rozhodně ne. „Situace se změnila, dostal jsem od voličů důvěru a já to nevzdám,“ ujistil své voliče prostřednictvím Deníku a dodal, že doufá, že společně s dalšími kolegy v zastupitelstvu budou podporovat to, aby došlo ke změně.

Bez komunistů

Jan Bauer se nikdy netajil tím, že jedinou stranou, od které nechce podporu, jsou komunisté. „Po letošních volbách je tenhle problém vyřešen za nás, v zastupitelstvu jejich zástupce není,“ konstatoval.

Volby ve Volarech.
Podívejte se, jak dopadly volby ve vaší obci na Prachaticku

Bezprostředně po vyhlášení výsledků byl v kontaktu s ostatními lídry zvolených subjektů. „Jsem si vědom, že naše výchozí pozice nebyla jednoduchá. Dostali jsme důvěru a posílili jsme. Jsme připraveni jednat se všemi, abychom se domluvili, jak mají Prachatice vypadat. Ale naše uskupení reprezentovalo snahu o změnu. To neznamená, že se nesejdeme s politickými stranami, které reprezentují koalici, která vládla doposud,“ řekl Jan Bauer. Hned během neděle vyjednávání o tom, kdo Prachatice příští čtyři roky povede, začala. „Ve hře jsou všechny varianty,“ zhodnotil Jan Bauer, který je za uskupení ODS + TOP 09 + NK jednoznačným kandidátem na starostu města a má plnou podporu svých kolegů.

Stejného názoru je rovněž Martin Malý, také on při vyhlášení výsledků prohlásil, že tým vyjednávačů z jeho sdružení Nezávislí bude diskutovat se všemi, kteří byli do nového zastupitelstva zvoleni.