Zástupci obou sdružení spolu vyjednávají. Jan Kotrba už začátkem týdne v rozhovoru pro Prachatický deník zmínil, že sdružení vyjednává se všemi a ve hře jsou všechny varianty. Včera tak podle zprávy Martina Malého došlo i na jednání s Nezávislými, a ti nabízejí sdružení Prachatice společně křeslo starosty. "Pokud by měla být pozice starosty z naší strany překážkou k uzavření funkční koalice a vedení města s naším uskupením, jsme připraveni jednat i o nabídce tohoto postu případnému koaličnímu partnerovi. Nabídli jsme ji tedy nyní uskupení Prachatice společně," uvedl Martin Malý.

Město Prachatice. Ilustrační foto.
Nezávislí zvítězili, získat v Prachaticích převahu ale bude složité

Nezávislí v Prachaticích 27,87 % před druhými v pořadí koalicí ODS+TOP09 + NK, kteří získali 18,81 %. Jsou si vědomi toho, že ani vítězství ve volbách nemusí stačit, aby Nezávislí byli jako doposud ve vedení města. "Chceme mít možnost naplňovat náš volební program. Bez účasti ve vedení města to není možné. Rádi bychom dokončili i několik rozpracovaných projektů. Příkladem z tohoto týdne je podání žádosti o dotaci na novou knihovnu," napsal také v tiskové zprávě pro novináře současný prachatický starosta.

Prachatice společně dnes, v sobotu 1. října, budou pokračovat v jednáních se zástupci ODS + TP 09 + NK, Živých Prachatic, Pro Prachatic a KDU-ČSL.

Zástupci ODS poděkovali manažerce ODS v Prachaticích Ivetě Uhlíkové (uprostřed) za pomoc s předvolební kampaní.
Opozice začala jednat o koalici v Prachaticích