Na povolební schůzce ve středu 28. září zahájili zástupci ODS + TOP 09 + NK, Živých Prachatic, Prachatic společně, Pro Prachatic a KDU-ČSL diskusi o programových prioritách a o zastoupení jednotlivých subjektů v orgánech města. Prachatický deník o tom informoval Jan Bauer z ODS. „Dosavadní výsledky chceme probrat ve svých politických subjektech. V jednání budeme pokračovat o víkendu,“ uvedl Jan Bauer, který by měl být koaličním kandidátem na starostu města.

Volary

S Nezávislými současného starosty Víta Pavlíka se spojí ve Volarech hnutí Jihočeši 2012 v čele s bývalou starostkou Martinou Pospíšilovou, která vyhrála volby ve Volarech s drtivou převahou. „Jednání máme každý den a já věřím, že naše domluva, kterou jsme stvrdili ruky podáním, platí. Žádné koaliční smlouvy neplánujeme,“ řekla budoucí volarská starostka Martina Pospíšilová s tím, že předvolební programy obou uskupení jsou téměř totožné.

Volby. Ilustrační foto.
Vítězní Nezávislí v čele s Martinem Malým mohou v Prachaticích skončit v opozici

V současné chvíli nová koalice vyjednává obsazení postu místostarosty a radních. „Shodli jsme se, že jsme tu pro lidi a pro město, což je z mého pohledu nejdůležitější,“ uzavřela. Ustavující jednání patnácti nových zastupitelů, z nichž jedenáct nemá s vedením města žádnou zkušenost, by mohl současný starosta Vít Pavlík svolat za zhruba deset dní.

Netolice

Současný netolický starosta si nemusí dělat hlavu s koalicí. Lidé jemu a jeho sdružení Nezávislí pro Netolice věří. Sdružení získalo stejně jako v minulých volbách nadpoloviční většinu, má osm mandátů z patnácti možných. S velkou pravděpodobností tak vedení města zůstane stejné.

Vimperk

Stejné vedení města zůstane zřejmě i ve Vimperku, i když diskuze o podobě nové koalice stále běží. Finální rozhodnutí snad padne do konce tohoto týdne.