Rozhodnutí o jejich zaregistrování bude potvrzeno nejdříve v pátek 5. srpna. Prachatickému deníku to řekla vedoucí odboru vnitřních věcí MěÚ ve Vimperku Jana Schererová. „V současné době všechny kandidátní listiny podané k našemu registračnímu úřadu kontrolujeme, stejně jako kontrolujeme listiny s podpisy v případě, že je některé z uskupení pro podání kandidátní listiny potřebovalo,“ dodala s tím, že jde o mravenčí práci, a pokud bude v dokumentech nalezen chybný údaj, budou strany vyzvány k jeho odstranění.

„Proto je pro uvedení oficiálních čísel stanoven datum příští pátek,“ vysvětlila Jana Schererová. Registrační úřady mohou po registraci sdělit kontakty na zmocněnce, ale pouze v případě, že jim k tomu dali svolení. Pro obce ve spádové ob᠆asti Vimperk bylo na registrační úřad podáno celkem 69 kandidátních listin. Znamená to tedy zkontrolovat stovky jmen. „I tak je to méně než před čtyřmi roky,“ uzavřela Jana Schererová.

U úřadu v Prachaticích bylo podle Lenky Hesounové z odboru vnitřních věcí podáno k registraci pro spádové obce 70 kandidátek. V samotných Prachaticích 9, tedy stejně jako v roce 2018, kdy tehdy samostatná TOP 09 letos spojila síly s ODS. Nově ale podalo kandidátku uskupení Prachatice společně. Pokud je na každé kandidátce 21 jmen, budou Prachatičtí vybírat ze 189 lidí.

Kandidátky v Prachaticích podali:
1. Ano 2011
2. Česká strana sociálně demokratická
3. KDU-ČSL
4. Komunistická strana Čech a Moravy
5. Nezávislí
6. Občanská demokratická strana s podporou TOP09 a nezávislých kandidátů
7. Prachatice společně
8. Pro Prachatice
9. Živé Prachatice