Předchozí
1 z 13
Další

ANKETA: Komunální volby 2022

Co u vás rozhodne volby?Co u vás rozhodne volby?Zdroj: DeníkČesko čekají poslední zářijový víkend komunální volby. Lidé si své kandidáty do zastupitelstev měst a obcí zvolí v pátek 23. a v sobotu 24. září. Co podle vás může rozhodnout boje o radnici a jaká témata hýbou vaším bydlištěm? Ptali jsme se občanů na Budějovicku. Podívejte se na jejich odpovědi.

Jan Kocourek, maratonec, Prachatice

Zdroj: Deník/Jana Vandlíčková

Rozhodnu se podle volebního programu.Dám hlas tomu, kdo dokáže zvrátit situaci , kdy odchází mladí lidé z našeho města, a tomu, kdo dokáže postavit byty a dát práci lidem, tak aby se jim dobře žilo…

Kateřina Třísková, ředitelka Oblastní kanceláře Jihočeské hospodářské komory, Prachatice

Zdroj: Deník/Jana Vandlíčková

Nejvíce mě bude zajímat program na podporu malého a středního podnikání, kterou považuji za základ celkového rozvoje města. Bude mě zajímat jak kandidáti hodlají podpořit zejména začínající podnikatele a jak je chtějí ve městě dlouhodobě udržet. S tím souvisí i podpora vzdělávání, a to i řemeslných oborů, na které se dnes bohužel pozapomíná. Ráda bych viděla i program na přeshraniční spolupráci, která se v našem městě přímo nabízí.

Zdeněk Jungvirt, senior, majitel webového magazínu Za krásnější Vimperk

Zdroj: Deník/Jana Vandlíčková

Zda toto téma rozhodne, nevím, ale zcela určitě to bude jedno z hlavních - sportovní a rekreační areál Vodník. Minulost jeho rozvoje i plány do budoucna. Už několik let stojí proti sobě ve Vimperku dva znesvářené tábory jak v zastupitelstvu, tak i v ostatní veřejnosti. Jedna strana se snaží o rozvoj areálu, druhá, více či méně závistivě, úsilí té prvé zpochybňuje. Proti Vodníku se před minulými volbami spojila do jednoho šiku i dvě do té doby znesvářená hnutí, jejich lídři si dříve "šli po krku". Podle mého soudu by měly rozhodovat ne sliby kandidátů, ale skutky těch zastupitelů, kteří se budou opět ucházet o přízeň voličů.

Co z toho před čtyřmi roky naslibovaného skutečně prosadili, co udělali pro rozvoj města a pokud se jim něco nepovedlo, tak proč. To je důležité vědět. Rozhodovat by měly činy, a ne sliby. Podle toho, co jsem mohl uplynulé čtyři roky sledovat, nevidím ve Vimperku žádnou osobnost mimo současné zastupitelstvo, která by byla schopná a ochotná převzít vedení města. Takže neočekávám žádné velké změny. Škoda, už by to chtělo nový svěží vítr.

Petra Sandanyová, ředitelka Základní školy ve Vodňanské ulici v Prachaticích

Zdroj: Deník/Jana Vandlíčková

Pro mé rozhodnutí bude důležitá otevřenost radnice k veřejnosti, komunikace a spolupráce s obcany, smysluplnost investičních akcí, podpora místních podnikatelů.

Andrea Tajanovská, ředitelka Domova seniorů Pohoda v Netolicích, Prachatice

Zdroj: Deník/Jana Vandlíčková

Rozhodne racionalita budoucích, především investičních, projektů a jejich souznění s potřebami obyvatel města Prachatice. Také zaboduje ta kandidátka, která zkonkretizuje pomoc Prachatičanům v naplňování jejich potřeb a podporu při řešení konkrétních problémů. Myslím tím například otázku předraženého nájemního bydlení, zajímavých pracovních příležitostí, solidní občanské vybavenosti. Nastala ve společnosti doba, kdy budou lidé zvažovat, co je pro ně více důležité a co mohou oželet. Například jestli potřebuji letní kino nebo zaplatit předražený nájem.

Zuzana Leherová, principálka divadelního spolu TYL, Netolice

Zdroj: Deník/Jana Vandlíčková

Opravdu nevím, myslím, že jedno velké téma naším městem dnes nerezonuje. Budou to zřejmě sliby čehokoliv, které slýcháme před volbami vždy. Volič je pro mě nevyzpytatelný. Žijeme tady, vidíme a vnímáme věci kolem sebe a to pro mé rozhodování stačí. Jestli potřebujete konkrétní téma - divadlo, DDM, dopravní obslužnost, podpora cestovního ruchu, pracovní příležitosti. Možná je to klišé, ale aby se tady dobře žilo mladým i starým lidem. Ale to za nás žádná radnice neudělá, musíme začít každý u sebe.

František Kott, expert na reality, Prachatice

Zdroj: Deník/Jana Vandlíčková

Investiční akce z rozpočtu města Prachatice.

Jaroslav Pulkrábek, ředitel Kulturně informačního centra Volary, Horní Vltavice

Zdroj: Deník/ Redakce

Zatím mám pocit, že spíš než témata jsou ve hře osobní ambice, a tedy že rozhodnou sympatie či averze ke konkrétním kandidátům, než to, co nabídnou.

Robert Zeman, Prachatice, expert v oblasti rozvoje lokální ekonomiky a hospodaření na Svazu měst a obcí ČR

Zdroj: Deník/Jana Vandlíčková

Nevím, co rozhodne, to rozhodnou voliči podle svých priorit, zájmu o veřejný život a osobních potřeb. Ale já bych chtěl, aby se Prachatičané vážně zamysleli, zda my politici fakt chceme, aby se jim zlepšil život nejen skrze nadstavbové projekty typu oprav letního kina, ale zda i oni mají díky svým zastupitelům šance svou prací osobně zlepšit jejich život a jeho ukotvení v Prachaticích.

Třeba tím, ze konečně nabídneme parcely na stavění především pro mladé Prachatičany, co chtějí stavět. A přestaneme nesmyslně dražit nájemné v obecních bytech a umožníme dalším lidem v Prachaticích dlouhodobě setrvávat. Nebo vytvořime nové zahrádky, více se zaměříme na podporu našich dětí, aby dokázaly v konkurenci uspět, až přijde čas.

Zkrátka by měli vnímat a pečlivě studovat zaměřeni na konkrétní potřeby rodin, jednotlivců namísto na projekty, co jsou sice hezké, ale nadstavbové a hlavně v dnešní době obrovských problémů, co nás všechny čekají, opravdu zbytné.

Hana Mrázová, ředitelka Městské knihovny v Prachaticích

Zdroj: Deník/Jana Vandlíčková

Podle mne volič se bude rozhodovat na základě znalosti kandidátů a jimi odváděné práce pro město a pro místní obyvatele. Určitě soudný volič bude posuzovat, jestli kandidát pouze populisticky kritizuje, idealisticky vytváří nerealizovatelné vize bez znalosti ekonomických dopadů a provázanosti financování anebo jestli je schopen na základě úvahy vycházející z aktuální ekonomické i politické situace vést město k prosperitě. A témata: jakákoli, která vedou ke spokojenému životu občanů našeho města.

Radka Paulová, Prachatice, jednatelka společnosti Kůta servis

Zdroj: Deník/Jana Vandlíčková

V Prachaticích by mohly rozhodnout projektové dokumentace, které stály hodně peněz, a teď stárnou v šuplíku. Nedostatek parkovacích míst, neopravené silnice a špatná infrastruktura.

Zapojte se také do ankety Deníku

Na sídlišti není kde zaparkovat. Chybějí zubaři. Ulice jsou plné děr. A zrovna ve vaší obci stále chybí kanalizace, ačkoliv ji zastupitelé slibují roky. Témata, která vás trápí. Co bude tím hlavním tématem zářijových komunálních voleb ve vašem bydlišti? Co u vás rozhodne volby? Dejte nám vědět ZDE. Deník tu žije s vámi!

Co u vás rozhodne volby?Zdroj: Deník