V úterý 18. února se do ulic Prachatic vydá Masopustní průvod pod taktovkou Základní školy Zlatá stezka 240. Ten tradičně vyrazí od školy v 9.20 hodin, následně se vydá do samotného centra města na Velké náměstí. Aby si mohlo průvod užít co nejvíce lidí, projde i zahradní ulicí a historickými branami. Na náměstí by školáci a jejich pedagogové měli dorazit zhruba v 10 hodin.

Masopustní bál je připravený na sobotu 22. února v lenorské Sokolovně. Tentokrát by měl připomenout zlatá 20. léta. Vstupné na bál, který začíná ve 20 hodin, je 100 korun.

Masopustní průvod s večerní zábavou v režii SDH Vlachovo Březí se uskuteční v sobotu 15. února. Průvod městech projde v dopoledních hodinách, večer pak všichni zamíří za hudbou. 

Chlumanští si svůj tradiční průvod v maskách naplánovali na sobotu 22. února. Průvod vyrazí v 11 hodin od místní hospody.

Ilustrační foto.
Pořádáte masopustní veselí? Pozvěte ostatní. Pošlete také z vaší akce fotky

V sobotu 22. února projde průvod masek obcí Chroboly. Na návsi a mezi domy bude k vidění v dopoledních hodinách, odpoledne pak masky projdou také okolní vsi. Průvod pořádají místní hasiči ve spolupráci s obcí Chroboly.

V sobotu 22. února bude veselo v Sudslavicích. SDH Výškovice tu chystá průvod Sudslavice - Výškovice - Paříž - Vnarovy. Sraz je v 10 hodin u místní kapličky.

Tradiční masopust chystají v úterý 25. února v Jámě, a to od 13 hodin, kdy se masky vydají obcí. Od 19 hodin je připravena Masopustní merenda v kulturáku - hraje Doubravanka.

V sobotu 29. února se do masopustního veselí pustí ve Zbytinách. Již tradičně tu bude o co stát, průvod projde nejen obcí, ale i po jejím okolí.

V Lažištích budou masky k vidění v sobotu 22. února. Tradiční průvod si nenechá ujít celá řada masek.

O Masopust nepřijdou ani na Javorníku. I tady se masky do průvodu seřadí v sobotu 22. února. Masopustní průvod začne v 11 hodin.

Od hospody v Šumavských Hošticích vyrazí maškary v sobotu 22. února v 10 hodin do Kosma. Odtud se pak vydají pěšky zpět do Šumavských Hoštic.

V 9 hodin se sejdou 22. února maškary v Konopišti v hospodě. Odtud průvod projde Konopiště, zhruba kolem poledne Žabrakov, odpoledne Lipovice. Konec je pak tradičně v místní společenské místnosti v obecním úřadě.