Zemlinského kvarteto

Akce již skončila

Soubor již od svého založení v roce 1994 navazuje na bohatou tradici české kvartetní školy.
Zvítězilo na mezinárodní soutěži smyčcových kvartet v Bordeaux (2010 ). Je laureátem festivalu Pražské jaro a mezinárodních soutěží smyčcových kvartet v kanadském Banffu a v Londýně, kde zároveň získalo Cenu publika. Zvítězilo i na dalších kvartetních soutěžích (Beethovenův Hradec, New Talent Bratislava, soutěž Nadace B. Martinů Praha). V roce 2005 byla souboru udělena Cena Českého spolku pro komorní hudbu a v roce 2009 cena Nadace Alexandra Zemlinského ve Vídni. Kvarteto vystoupilo v rámci svých turné již na čtyřech kontinentech. Jeho repertoár zahrnuje více než 200 děl předních českých i světových skladatelů. Po úspěchu prvních dvou CD s českou hudbou podepsalo Zemlinského kvarteto exkluzivní nahrávací kontrakt s francouzskou firmou Praga Digitals. Pro ni natočilo již sedmnáct titulů včetně kompletních smyčcových kvartetů A. Dvořáka. Sada čtyř CD s Dvořákovou ranou kvartetní tvorbou získala prestižní francouzské ocenění „Diapason d´Or“. Soubor také vytvořil množství nahrávek pro Český rozhlas. Během studií na pražské konzervatoři a na AMU v Praze soubor vedli členové renomovaných českých komorních těles – Kvarteta hl. m. Prahy, Talichova, Kocianova a Pražákova kvarteta, později pak soubor studoval u Waltera Levina, legendárního pedagoga a primária LaSalle Quartet. V letech 2006-11 členové Zemlinského kvarteta působili jako asistenti na Musikakademie Basel (Švýcarsko), pedagogicky i organizačně se podíleli na Mezinárodní hudební akademii v Plzni (2005–2010) a v rámci svých turné vedou mistrovské kursy pro studenty všech věkových kategorií. F. Souček a P. Holman se též v nedávné době stali profesory Pražské konzervatoře.

Zemlinského kvarteto hraje ve složení:
František Souček – housle
Petr Střížek – housle
Petr Holman – viola
Vladimír Fortin – violoncello

Program:
1. Alexander Zemlinsky: Smyčcový kvartet č. 1 A dur op. 4

2. Leoš Janáček: Smyčcový kvartet č. 1 „Kreutzerova sonáta“

3. Antonín Dvořák: Smyčcový kvartet F dur „Americký“ op. 96

Vstupné: 150,- předprodej, 200,- na místě
Prodej od 5.12. 2017

5. 2.  (19:00–21:30)
Velké Náměstí 2, Prachatice
SDÍLEJ:

AKCE V OKOLÍ

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT