více >>

Festival amatérského divadla Štít a Štítek 2018

Akce již skončila

V trochu netradičním termínu 9. – 24. února se uskuteční již 45. ročník Festivalu amatérského divadla Štít. V průběhu dvou týdnů se v prachatickém Městském divadle představí pět soutěžících amatérských souborů z nichž tříčlenná odborná porota vybere vítěze ve třech kategoriích - cena za inscenaci, cena za ženský herecký výkon a cena za mužský herecký výkon. Samotní diváci pak svým hlasováním rozhodnou o vítězi v kategorii cena diváka.

V neděli 18. února proběhne v prachatickém Městském divadle již 21. ročník Festivalu amatérského divadla Štítek opět s podtitulem „Kolotoč pohádek“, v rámci kterého se našim nejmenším představí tři amatérské soubory. Pro tentokrát se bude divadlo hemžit čerty a čerticemi, čaroději a čarodějnicemi a další strašidelnou „havětí“. Ale není třeba se obávat – jak je známo, dobro vždy zvítězí a nejinak tomu bude i během našeho pohádkového dne.
O vítězi festivalu budou rozhodovat opět děti a to vhozením vstupenek do hlasovacích nádob ANO x NE. Slavnostní vyhlášení vítězů proběhne v sobotu 24. února v rámci slavnostního zakončení festivalu.
Abychom dětem zpříjemnili čekání mezi jednotlivými pohádkami, připravili jsme si pro ně ve spolupráci prachatickým Domem dětí a mládeže doprovodný program v podobě tvůrčích dílen, které se uskuteční v odpoledním bloku pohádek v čase 15.00 – 17.00 hodin.

Vstupenky na jednotlivá představení za cenu 80,- / Štít a 50,- / Štítek budou v prodeji od pondělí 8. ledna.

od  9. 2.  (19:00)
do  24. 2.  (21:00)
Velké Náměstí 2, Prachatice
SDÍLEJ:

AKCE V OKOLÍ