KDY: Denně kromě dubna.
KDE: Kvilda
ZA KOLIK: dle ceníku

Autem lze dojet na parkoviště nacházející se asi 400 metrů pod Návštěvnickým centrem Kvilda. Parkovné se platí v automatu dle aktuálního tarifu. Návštěvnické centrum Kvilda seznamuje s jelenem evropským, který má svůj domov v šumavských lesích. V budově návštěvnického centra je ke zhlédnutí expozice jelenovitých.
V areálu NC Kvilda se nalézá výběh s jeleny o rozloze cca 9 ha s pozorovacími věžemi. Výběhem i mimo něj vede naučný okruh, kde jsou na informačních panelech k vidění stopy či paroží jelenovitých. Dozvíme se například, jak se dá rozpoznat stáří jelenovitých. Prohlédneme si stopy prasete divokého či některé místní rostliny a stromy. Jelení stezka je dlouhá 2,5 km. Na okružní trase je umístěno množství laviček.
Dalším lákadlem na stezce je 0,5 hektarový výběh zbudovaný pro handicapovaného rysa Davida, který v důsledku úrazu po střetu s autem a podrobení se dlouhodobé léčbě není schopen vrátit se volně do přírody. 
NC Kvilda má otevřeno po celý rok kromě dubna. Před budovou NC Kvilda se nachází dětské hřiště. Provozní doba: Denně od 8.30 do 16 hodin. Kontakt: 731 530 341.