Draní peří, výroba mašlovaček a svatomartinských lucerniček
KDY:
 Sobota 9. listopadu od 14 do 18 hodin
KDE: Dub
ZA KOLIK: 198 Kč

Jak počasí napovídá - blíží se čas draní peří! Miluška připravuje polštářky, škube husy… aby nám ukázala techniku draní i vázání mašlovaček a dále nás provázela a povzbuzovala v procesu. Akci připravuje Komunitní centrum Dupy Dub v sobotu 9. listopadu od 14 do 18 hodin. Z důvodu kapacity nám zájem o účast, prosíme, dejte vědět předem: impakt.kurzy@gmail.com či na tel.: 773 908 123. Cena: 198 korun dospělý a 98 korun dítě. Cena zahrnuje kurzovné i použitý materiál.

Návrat do hotelu BlackoutZdroj: Deník

Návrat do hotelu Blackout
KDY:
 Sobota 9. listopadu od 20 hodin
KDE: Kino Volary
ZA KOLIK: 80 Kč

Mojžíš, Izák, Eliáš, Ráchel a Sára se vrací do hotelu Blackout, aby společně oslavili roční výročí svatby Eliáše s Ráchel. Nad jejich oslavami v hotelu nově, ve dne v noci, bdí vlekař a údržbář pan Gabriel, který vás vždy spolehlivě dostane nahoru, ale také i rychle zpět na zem. A někdy svou upřímností až na kolena. Komedii o mužích a ženách na síti z pera a pod režijním vedením Jaromíra Hrušky hraje pro Volarské Šumavský ochotnický spolek Prachatice ve volarském kinosále od 20 hodin. Vstupné je 80 korun.

Lampionový průvod
KDY: Sobota 9. listopadu od 17 hodin
KDE: Strunkovice nad Blanicí
ZA KOLIK: Zdarma

V sobotu 9. listopadu od 17 hodin chytají Strunkovičtí Svatomartinský lampiónový průvod. Průvod s lampióny vychází od restaurace U lva. Zakončení průvodu bude v kavárně Káva Na Dražkách.

Hubertská zábava
KDY:
 Sobota 9. listopadu od 20 hodni
KDE: Kulturní dům Strunkovice nad Blanicí
ZA KOLIK: 100 Kč

Kulturní dům ve Strunkovicích nad Blanicí bude v sobotu 9. listopadu od 20 hodin připraven pro tančníky a další hosty Hubertské taneční zábavy. Tu pořádá strunkovicky myslivecký spolek. Hraje Pozor, vizita!. Vstupné 100 korun.

Setkání harmonikářůZdroj: Deník

Setkání harmonikářů
KDY: Sobota 9. listopadu od 14 hodin
KDE: Kulturní dům Zbytiny
ZA KOLIK: 50 Kč

Setkání harmonikářů se chystá v kulturním domě ve Zbytinách v sobotu 9. listopadu od 14 hodin. Podle starosty obce, která je hlavním organizátorem setkání, Josefa Furiše, bude setkání tradičně moderovat Jakub Komrska. Chybět nebude ani vystoupení Zbytinských bab a hostem budou Rozverní besedníci. Vstupné je stanoveno na 50 korun.

Hubertská zábava
KDY:
 Sobota 9. listopadu od 20 hodni
KDE: Obecní sál Vacov
ZA KOLIK: 100 Kč

Myslivecké sdružení Podhájí Vacov chystá tradiční Hubertskou zábavu. Koná se v sobotu 9. listopadu od 20 hodin v obecním sále ve Vacově. Vstupné je 100 korun a hraje Pěčňovanka. Bohatá zvěřinová tombola. Předprodej vstupenek v obuvi u Paterů.

Setkání seniorů
KDY: Neděle 10. listopadu od 14 hodin
KDE: Obecní sál Vacov
ZA KOLIK: Zdarma

Obec Vacov připravuje pro všechny seniory 13. Setkání seniorů. To se uskuteční v neděli 10. listopadu od 14 hodin v obecním sále ve Vacově. Hudební a kulturní doprovod. Dopravu si zájemci mohou objednat telefonicky na OÚ Vacov - Pavla Valtová tel.: 388 431 270.