Vánočky napeče Augustin Sobotovič 

KDY: Sobota 7. prosince od 10 do 14 hodin
KDE: Muzeum Prachatice
ZA KOLIK: Zdarma

Lenorský mistr pecařský Augustin Sobotovič a celá jeho pekařská skupina zavítají v sobotu 7. prosince v době od 10 do 14 hodin do Prachatického muzea. Právě tam totiž bude péct tradiční vánočky. Zájemci se mohou nejen přijít vánočně naladit, ale také se zeptat, jak upéct do nejlepší vánočku. Augustin Sobotovič určitě prozradí, jaké ingredience používá při pečení v historické lenorské peci.

ČertovinyZdroj: Deník

Čertoviny 
KDY: Sobota 7. prosince od 15 hodin
KDE: Kulturní a informační centrum Volary
ZA KOLIK: Zdarma

Kulturní a informační centrum ve Volarech připravuje pro děti v sobota 7. prosince od 15 hodin Čertoviny. Půjde o Mikulášskou zábavu. Pekelník je jistý, ale možná, možná přijde i Mikuláš. Vstupné pytlík bonbónů.

Martinas obrys v PivovaruZdroj: Deník

Martina's boys v Pivovaru 
KDY: Sobota 7. prosince od 18 hodin
KDE: Pivovar Prachatice
ZA KOLIK: Zdarma

Zpříjemnit si adventní čas koncertem oblíbeného tria mohou Prachatičtí, když zajdou v sobotu 7. prosincedo Prachatického pivovaru. Tam zahrají Martina´s boys. Akce se koná na pivovarském dvoře - k dispozici budou plynové hořáky pro ohřátí, nicméně doporučujeme se vybavit teplým oblečením. Začátek je v 18 hodin a vstupné je zdarma.

Kromě občerstvení obohatil úterní zahájení nové muzejní sezony v Prachatickém muzeu také ženský pěvecký soubor Maraveja.Zdroj: Deník/Miroslav Fuchs

Marajeva 
KDY: Neděle 8. prosince od 18 hodin 
KDE: Kostel sv. Kateřiny Volary
ZA KOLIK: Zdarma

Ve volarském kostele sv. Kateřiny. Prachatický ženský pěvecký soubor Maraveja se zhostí druhého adventního koncertu ve Volarech. Ten se uskuteční v neděle 8. prosince od 18 hodin v kostele sv. Kateřiny.  Komorního sbor z Prachatic prý navodí pravou adventní pohodu. Vstup je zdarma.

Rozsvícení stromu u školyZdroj: Deník

Rozsvícení stromu u školy 
KDY: Neděle 8. prosince od 15.45 hodin
KDE: ZŠ TGM Vimperk
ZA KOLIK: Zdarma

U základní školy TGM ve Vimperku se sejdou děti a rodiče, aby tam tradičně rozsvítili školní vánoční strom. Sraz účastníků je v 15.45 hodin. O náladu v předvánočním čase se postarají děti ze základní školy.

Lampiónový průvodZdroj: Deník

Lampionový průvod 
KDY: Neděle 8. prosince od 17 hodin
KDE: Rodinné centrum Sluníčko
ZA KOLIK: Zdarma

V neděle 8. prosince od 17 hodin připravuje Rodinné centrum Sluníčko lampionový průvod. Ten odstartuje od Rodinného centra Sluníčko. Trasa povede na Velké náměstí, kde si děti mohou vyrobit papírovou vánoční ozdobu s vlastním vánočním přáním pro Ježíška. Ozdobí pak vánoční strom. Vstup zdarma.

První adventní  neděle v Prachaticích.Zdroj: Deník/ Jana Vandlíčková

II. adventní podvčer 
KDY: Neděle 8. prosince od 18 hodin
KDE: Velké náměstí Prachatice
ZA KOLIK: Zdarma

V neděli 8. prosince v 18 hodin ve městě Prachatice zapálí II. adventní svíce na obřím adventním věnci v centru. O hudební doprovod se postará smíšený sbor Vánočník. Vstup zdarma.

Poslán jen od Boha andělZdroj: Deník

Poslán jen od Boha anděl 
KDY: Neděle 8. prosince od 19 hodin
KDE: Kostel sv. Petra a Pavla Prachatice
ZA KOLIK: Zdarma

Ve hřbitovním kostele sv. Petra a Pavla připravuje město Prachatice na neděli 8. prosince od 19 hodin instrumentální adventní koncert Poslán jen od Boha anděl. Zahrají  Jitka Baštová – akordeon a Jindřich Macek – loutna. Vstup zdarma.

Pěvecký sbor Česká píseň koncertoval v neděli ve Vitějovicích.Zdroj: Josef Malý

Česká píseň 
KDY: Neděle 8. prosince od 18 hodin
KDE: Kostel sv. Markéty Vitějovice
ZA KOLIK: Zdarma.       

Prachatický smíšení pěvecký sbor Česká píseň před vánočními svátky nezahálí. Druhý z Vánočních koncertů, které v adventním čase připravuje, se uskuteční  v kostele sv. Markéty ve Vitějovicích v neděli 8. prosince. Začátek je od 18 hodin. Vstupné je zdarma.

Pohádky na VánoceZdroj: Deník

Pohádky na Vánoce 
KDY: Neděle 8. prosince od 10 hodin
KDE: Městské divadlo Prachatice
ZA KOLIK: 70 Kč

Divadlo Pohádka přiveze v neděli 8. prosince do prachatického Městského divadla představení Jak rozmařilá mlynářka lakotila: Pohádka předvánočního času s písničkami na motivy klasického příběhu O poutníkovi. Druhé představení nedělního dopoledne je Půjdem spolu do Betléma: "Tak kdysi, v Davidově městě královském …".  Vánoční příběh o narození Ježíška provázený zpěvem známých koled a stavbou „dětského živého Betlému“. Pohádky na Vánoce začínají v deset dopoledne. Vstupenka stojí 70 korun.

Lažiště: Vzpomínková mše svatá za Krále Šumavy
KDY: Sobota 7. prosince
KDE: Lažiště
ZA KOLIK: Zdarma

Za Josefa, který se narodil 8. února 1924 v Zábrdí a zemřel 15. listopadu 2019 v americkém Chicagu, se bude konat v sobotu 7. prosince od 13 hodin v kostele na Lažištích vzpomínková pohřební mše svatá.

CinkZdroj: Deník

Strunkovice nad Blanicí: Koncert Cink
KDY: Neděle 8. prosince
KDE: Strunkovice nad Blanicí
ZA KOLIK: Vstup dobrovolný

Kulturní komise městyse Strunkovic nad Blanicí pořádá druhou adventní neděli, 8. prosince, koncert vokálně instrumentálního folkového souboru CINK. Těšit se můžete na stylizované úpravy lidových písní, na písně rytířské, spirituální i folkové. Začátek je od 18 hodin v kinosále KD ve Strunkovicích nad Blanicí.