Vodnická pohádka 
KDY: Sobota 25. ledna od 16 hodin
KDE: Radniční sál Volary
ZA KOLIK: 70 Kč

Veselá, výpravná pohádka, plná kouzel a čarování, protkaná známými i neznámými písničkami o vodě, rybách a rybnících. O vodníkovi Šplouchovi, který utekl před trestem vodnického krále a zabydlel se i se svojí vdavek chtivou dcerou Běličkou v klidné tůňce v Čechách. Naneštěstí u mlýna, který právě koupila lakomá mlynářka, proto, aby v něm našla, podle pověstí, zakopaný poklad. Hraje Divadlo Mrak. Vstupné 70 korun.

Návrat do hotelu Blackout
KDY: Sobota 25. ledna od 19 hodin 
KDE: Sokolovna Vlachovo Březí
ZA KOLIK: 100 Kč

Pokračování dnes již kultovní inscenace Šumavského ochotnického spolku v režii Jaromíra Hrušky. Nová původní česká nekorektní fake fiction komedie o mužích, ženách a jejich životních aplikacích. Vstupné 100 korun.

Stehlík 
KDY: Neděle 26. ledna od 20 hodin
KDE: Kino Strunkovice nad Blanicí
ZA KOLIK: 80 Kč

Theodoru Deckerovibylo 13 let, když byla jeho matka zabita při bombovém útoku v newyorském Metropolitním muzeu umění. Vstupné 80 korun.

Syndibád 
KDY: Neděle 26. ledna do 15.30 hodin 
KDE: Městské kulturní středisko Vimperk
ZA KOLIK: 50 Kč

Vydejte se s námi na dobrodružnou cestu vonící dálkou, kávou a vzácným kořením, do země jménem Omán. Zde žil chudý, leč odhodlaný mládenec Syndibád. Na cestě za dobrodružstvím mu dopomůže tučná ryba, létající koberec, kouzelná lampa, džin a také samonavigovací papoušek… Ale nebojte se, napínavá a nebezpečná cesta změní se v cestu svatební. Po necelé hodince v bambusovém labyrintu příjde šťastný konec. Divadelní představení, vstupné dospělí 50,- děti zdarma.

Pan doktor Léčímrád 
KDY: Neděle 26. ledna od 15 hodin
KDE: Sokolovna Vlachovo Březí 
ZA KOLIK: 30 nebo 50 Kč

Další díl z cyklu nedělí pro děti s názvem  Pojďte s námi za pohádkou. Tentokrát se v sále vlachovobřezské Sokolovny představí Divadélko KOS z Českých Budějovic. Vstupné je 30 nebo 50 korun.