O vánočního kapra 
KDY: Sobota 21. prosince od 8.30 hodin
KDE: Střelnice Prachatice
ZA KOLIK: Dle startovného

Prachatičtí střelci se v sobotu 21. prosince utkají v tradičním střeleckém závodě O vánočního kapra. Střílet se bude v šesti disciplínách, a to velkorážná puška mechanická mířidla v leže 13ran na 50m, 3 nejhorší se škrtají; malorážná puška – lovecká disciplína 13ran na 50m, 3 nejhorší se škrtají; malá odstřelovačka – speciál SSAŠ 13ran na 50m, 3 nejhorší se škrtají; velkorážná puška s optikou, s jakoukoliv oporou v leže 13ran na 50m, 3 nejhorší se škrtají; velkorážná pistole nebo revolver 13ran na 25m, 3 nejhorší  se škrtají; malorážná pistole nebo revolver 13ran na 25m, 3 nejhorší se škrtají. Začátek soutěže je stanoven na 8.30 hodin.

Vánoční pečeníZdroj: Deník

Vánoční pečení 
KDY: Sobota 21. prosince od 10 hodin 
KDE: Muzeum Volary
ZA KOLIK: Zdarma

Volarské muzeum provoní v sobotu dopoledne dobroty mistra pecařského Augustina Sobotoviče. Ten tam se svým týmem z Lenory předvede zájemcům Vánoční pečení. Péct budou chleba, placky, vánočky, jezulátka a jiné drobné vánoční kynuté pečivo. Vánoční pečení v sobotu 21. prosince začíná v 10 hodin a vstup zdarma.

Nehas, co tě nepálíZdroj: Deník

Nehas, co tě nepálí 
KDY: Sobota 21. prosince od 19 hodin
KDE: Kino Strunkovice nad Blanicí 
ZA KOLIK: Vstupné dobrovolné

Nehas, co tě nepálí je premiéra dokumentárního filmu strunkovického starosty Karla Matějky, ve kterém diváci absolvují nejen trek kolem Manaslu, ale nahlédnou pod pokličku života obyčejných Nepálců. Premiéra je naplánovaná na sobotu 21. prosince od 19 hodin. Vstupné dobrovolné.

Česká mše VánočníZdroj: Deník

Česká mše Vánoční 
KDY: Neděle 22. prosince od 19 hodin 
KDE: Národní dům Prachatice
ZA KOLIK: 70 Kč

Společný předvánoční koncert smíšeného sboru Česká píseň a Pošumavské komorní filharmonie pod dirigentskou taktovkou Karla Haymanna se chystá v neděli 22. prosince od 19 hodin v sále Národního domu v Prachaticích. Na programu je Česká mše Vánoční. Vstupné 70 korun.

Čtvrtá adventní neděle v Prachaticích.Zdroj: Tomáš Prášek

IV. Adventní neděle
KDY: Neděle 22. prosince od 18 hodin 
KDE: Velké náměstí Prachatice
ZA KOLIK: Zdarma

V neděle 22. prosince od 18 hodin se opět na prachatickém Velkém náměstí sejdou obyvatelé Prachatic, aby si připomněli čtvrtou Adventní neděli. Zapálení IV. adventní svíce se uskuteční za hudebního doprovodu komorního žesťového souboru Brasstet. Vstupné zdarma.

Tilia TrioZdroj: Deník

Tilia Trio 
KDY: Neděle 22. prosince od 18 hodin 
KDE: Kostel sv. Kateřiny Volary
ZA KOLIK: Zdarma

Čtvrtá adventní neděle bude ve Volarech patřit saxofonovému triu Tilia Trio. To bude koncertovat v kostele sv. Kateřiny od 18 hodin. Vstupné je zdarma.

Betlémské světloZdroj: Deník

Betlémské světlo 
KDY: Neděle 22. prosince od 19 hodin
KDE: Náměstí Volary
ZA KOLIK: Zdarma

V neděli 22. prosince v 19 hodin přivezou skauti do Volar Betlémské světlo. Lidé si mohou přijít připálit světýlko do svého bytu či domu. Skauti budou světlo rozdávat do 20.30 hodin na volarském náměstí.

Zpívání koled u stromku 
KDY: Neděle 22. prosince od 17 hodin
KDE: Šipoun u Strunkovic nad Blanicí
ZA KOLIK:

Tradiční zpívání koled u vánočního stromku připravují obyvatelé Šipouna u Strunkovic nad Blanicí. Sejdou se u obecního stromu v 17 hodin. Účastníci si sebou mají vzít baterku či svícen se svíčkou. Pro děti i dospělé budou připraveny teplé nápoje.

Dechový orchestrZdroj: Deník

Koncert Dechového orchestru 
KDY: Neděle 22. prosince od 15.30 hodin
KDE: Kulturní dům Cihelna Vimperk
ZA KOLIK: 100 Kč

V neděle 22. prosince od 15.30 hodin se ve vimperském kulturním domě Cihelna uskuteční Adventní koncert Dechového orchestru Vimperk. Vstupné je stanoveno na 100 korun. V sobotu 21. prosince se koná generální zkouška, a to od 15 hodin. Vstupné na generálku 50 korun. Děti do 15 let zdarma. Vstupenky se prodávají v ZUŠ.