Pozdzimní městské slavnosti Prachatice
KDY:
 Sobota 14. září
KDE: Velké náměstí
ZA KOLIK: Zdarma

V letošním roce doplní program Podzimních městských slavností Klub vojenské historie plukovníka Ludvíka Fanty. Návštěvníci si budou moci vedle kulturních vystoupení prohlédnout dobová vozidla a oblečení z oblasti vojenského i civilního života z období I. světové války a První republiky. V programu slavností najdete vystoupení souborů jako je Radostné přátelství, SENSEN, T.A.M. Prachatice, InstruMetal ZUŠ Prachatice, Saxband, F-eagle. Představí se také kapely Husmen Country, Vivat Joe a Lucky Brew. 

Chrastovácký srandamač.Zdroj: Lhenice

Chrastovácký srandamač
KDY:
 Sobota 14. září
KDE: Horní hřiště Lhenice
ZA KOLIK: 200 Kč

Soutěž ve střelbě ze vzduchovky pro muže i ženy na terč. Nástřel pět ran vleže a pět ran vstoje. Vložená disciplína střelba na plechovku. 

Malí hasiči bojovali ve Zbytinách.Zdroj: Ladislav Beran

O pohár starosty města Prachatice
KDY:
 Sobota 14. září
KDE: Horní náměstí
ZA KOLIK: zdarma

Město Prachatice, Sbor dobrovolných hasičů Prachatice, HZS Jihočeského kraje, územní odbor Prachatice pořádají 24. ročník soutěže družstev v požárním útoku a 14. ročník soutěže pro děti. Soutěž je zařazena do Prachatické hasičské ligy a proběhne dle platných pravidel požárního sportu. Soutěž se koná 14. září od 14 hodin v areálu bývalých horních kasáren na Horním náměstí. Soutěží se v kategoriích muži, ženy, děti (soutěž pro děti začíná od 12:00  hod.) Startovné: každé přihlášené družstvo 200,- Kč, děti 100,- Kč. 

Houbové slavnosti.Zdroj: Javorník

Houbařský víken na Javorníku
KDY: 14. až 15. září
KDE: Hotell Krásná vyhlídka Javorník
ZA KOLIK: zdarma

Javornická rozvojová společnost a hotel Krásná vyhlídka pořádají Houbařský víken na Javorníku. Houbaře čeká program po celý víkend. Výstava hub se koná v hotelu, připravena bude také houbařská vycházka s mykologem, který poradí s určováním hub a zároveaň výstavu doplní o další exponáty. Konat se bude divácká soutěž MISS Hřib o cenu, během celého víkendu bude v hotelu houbové menu.

Středověké slavnosti.Zdroj: Zdíkov

Zpátky do minulosti
KDY: Sobota 14. září
KDE: Zdíkov - Ostrov
ZA KOLIK: zdarma

Rytířské klání, zábava pro děti i dospělé, taková bude sobota na zdíkovském Ostrově při desátém ročníku akce zpátky do minulosti. Začátek je naplánován na 12. hodinu, kdy projde obcí rytířský průvod. Od 14 hodin bude pro děti připraveno divadelní představní Dívadla Pacholata a v 16 hodin se rozhoří velkolepá bitva pod titulkem "Válka bláznů". Ve 20 hodin večer začnou ohnivé kejkle. K tomu bude po celý den k vidění tábor soumarské karavany z německého Grainetu, hudba starých časů a středověké písně k tomu, ležení rytířů s ukázkami zbraní a zbroje, různá rytířská klání, tržiště s řemesly, středověká kuchyně, lukostřelba, rytířský turnaj, lazebna, orientální tance i obléhací stroje. 

Koncert pro hospicZdroj: Václav Franz

Koncert pro hospic
KDY: Neděle 15. září
KDE: Park hospice
ZA KOLIK: vstupné dobrovolné

Prachatický dechový orchestr pod vedením dirigenta Václava Franze podporuje prachatický Hospic sv. Jana N. Neumanna dlouhodobě. Jejich koncerty jsou nejen pro pobavení pacientů hospice, ale také pro všechny Prachatičáky. Ani tentokrát, v neděli 15. září to nebude jinak. Veškerý výtěžek z koncertu bude věnován právě na provoz prachatického hospicu. Začíná se v 16 hodin.