více >>

Svatobartolomějský trh a pouť ve Vyšším Brodě

Akce již skončila

Vyšší Brod - V sobotu 24. srpna 2019 se uskuteční již 19. ročník Svatobartolomějského trhu a pouti. Po celý den bude připraven program pro celou rodinu, během kterého si návštěvník poslechne hudbu, zúčastní se šermířského boje, shlédne divadélko nebo si vyrobí lapač snů ve výtvarné dílně.

„Svatobartolomějský trh je tradiční akcí, kterou pořádá Město Vyšší Brod letos již po devatenácté,“ říká Karel Troják, vedoucí odboru kultury a cestovního ruchu. Po celý den je připraven program na hlavním podiu, kde vystoupí kapely všeho druhu. „Od deseti hod dopoledne zahraje Havlíčkobrodská 12 – kapela ze spřáteleného Brodu, jak jistě z jejich názvu plyne,“ směje se Troják. Přesně ve 12:00 bubeníci ze skupiny Ay Caramba vybubnují začátek soutěže v pojídání ovocných knedlíků Nacpeme si břuch! „Knedlíky pro soutěž připravuje tradičně Hotel Šumava. Již můžeme prozradit, že letos budou mít jedlíci připraveny knedlíky s borůvkami,“ dodává Karel Troják. Staropražské písně v podání berounské kapely Třehusk, cikánské tance, vyšebrodské kapely jako je Gin F# nebo Pajzl band zpříjemní podvečer. „V noci nás čeká ohňová show nazvaná Ilusial Royal Fire show, takže bude veliká a konec večera bude patřit kapele Jiří Schelinger Memory band.“ A to vše v pivním stanu, kde nebude nouze o jídlo ani pití.

A vyšebrodští nezapomněli ani na děti. Celé odpoledne pro ně bude připraveno malování na obličej, dočasné tetování, výtvarné dílny, pohádky v podání Divadla potulného čajovníka nebo Divadla pnutí. Skupina Rival předvede své šermířské umění, ale ukáže i historickou zbrojnici v dobovém stanu.

„Přijeďte si užít konec prázdnin a nakoupit si dárečky pro radost na řemeslném trhu. Těšíme se na Vás!“ zve Karel Troják na městskou slavnost.

24. 8.  (09:00–23:59)
Vyšší Brod
SDÍLEJ:

AKCE V OKOLÍ

Chcete tady mít zveřejněný svůj příspěvek? Posílejte ZDE