VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Čtenáři napsali

Kulturní a sportovní události, oslavy, úspěchy i zajímavé momentky od našich čtenářů.

KreBul představil své programy

Prachatice - Dobrovolnické centrum Prachatice, jehož zřizovatelem je KreBul, o. p. s., se zúčastnilo Konference k rozvoji dobrovolnictví, kterou pořádalo Komunitní středisko KONTAKT Liberec, p. o. a HESTIA – Národní dobrovolnické centrum, z. ú. Konference se pořádala ve dnech 20. a 21. června v Lidových sadech a tématem bylo „Dobrovolnictví, mezigenerační a komunitní vztahy“.

Celé Česko čte dětem ukončila pohádka od Divadla Věž

Prachatice - První polovinu roku 2018 se Městská knihovna Prachatice věnovala sérii programů Celé Česko čte dětem, kterou v letošním ročníku zaměřila na zhudebněnou poezii.

Tenisté bojovali ve třech kategoriích

Lažiště - V rámci sportovního dne Dvory 2018 v Lažišti se konal i dětský tenisový turnaj.

Senioři začali s angličtinou, první rok mají za sebou

Prachatice - První semestr výuky angličtiny v rámci programu Erasmus+ projektu Městské knihovny Prachatice „Learning, smart technology and creativity“ skončil a studenti si tak mohou vyzkoušet získané znalosti během letních měsíců.

Studenti senioři znají Šumavu z teorie i praxe

Prachatice - Od podzimu se v Českých Budějovicích pravidelně studenti-senioři na přednáškách Univerzity třetího věku Zdravotně sociální fakulty Jihočeské univerzity obor Šumava - Schwarzenberský plavební kanál. Garantem oboru byl a vlastně stále ještě je plavební ředitel Hynek Hladík.

Čtenáři prachatické knihovny se těší na prázdniny

Prachatice - Na závěr školního roku pořádá Městská knihovna Prachatice již tradiční pečení buřtů na zahrádce knihovny spojené s dalším zábavným programem.

Atleti z Vodňanky šli pětkrát "na bednu"

Prachatice - Ve středu 6. června si výběr nejlepších atletů 2. stupně naší školy poměřil síly se sportovci ostatních škol z okresu na Lehkoatletické olympiádě pořádané pod záštitou Asociace školních sportovních klubů ČR.

OBRAZEM: Volarští předškoláci se loučili ve školce

Volary - Červen je měsíc jahod, tepla, Medarda a také konce školního i školkového roku.

Chytrá péče pomáhá seniorům zůstat v domácím prostředí

Prachatice - Seminář k „Chytré péči“, využití moderních technologií v sociálních službách, péči o seniory přijela představit do Prachatic (radnici) společnost Chytrá péče, která ji v ČR zajišťuje.

Zájemci si vyladili tělo i duši na léto

Prachatice - Svaz tělesně postižených, místní organizace Prachatice, nabízí různé aktivity a to nejen pro své členy.

OBRAZEM: Pivobraní zahalené v Modrém dýmu

Volary - Již po desáté se Volarští a hosté v sobotu 9. června odpoledne sešli na Pivobraní za městskou tržnicí, aby ochutnali několik druhů piva.

Ve Volarech přibylo čtyřicet sedm čtenářů, dostali glejt

Volary - Již tradičně ve Volarech pasují prvňáčky na čtenáře Městské knihovny.

Obrazem: Letem tanečním světem v Prachaticích

Prachatice - Letem tanečním světem se jmenovalo vystoupení tanečnic z Základní umělecké školy v Prachaticích.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT