VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Čtenáři napsali

Kulturní a sportovní události, oslavy, úspěchy i zajímavé momentky od našich čtenářů.

Klarinetisté přivezli z Bratislavy zlatou cenu

Prachatice, Bratislava - Klarinetisté Jan Hovorka, Petr Chalupský, Tomáš Janoušek a Jiří Pecka z Prachatic se v minulém týdnu zúčastnili Mezinárodního mládežnického hudebního festivalu v Bratislavě a soutěžní výkon Klarinetového souboru byl vyhodnocen vysokým počtem bodujících porotců tak, že se stal vítězem celé kategorie.

OBRAZEM: Volarští ochotníci znovu dobývají prkna, která znamenají svět

Zbytiny - Po dlouhých letech se ve Volarech našla parta lidí, kteří začali hrát divadlo. Jako první sáhli k pohádce Líný Kuba holé neštěstí.

Stožečtí bavorští hasiči plánují organizaci společného závodu

Stožec - Společnými silami chtějí zajistit bezproblémový průběh závodu „Běh Zlatá stezka ve Stožci“ hasiči z obou stran Šumavy.

OBRAZEM: Volarští deváťáci se loučili s povinnou školní docházkou

Volary - Bylo pěkné, že neříkali sbohem, neboť jak od všech čtyřech moderátorů z řad žáků vzešlo: "My se budeme rádi vracet, a to nejen za kamarády, ale i za učiteli i panem školníkem a paní uklízečkami, vždyť tady jsme se naučili číst, psát počítat a zažili ty nejhezčí chvilky."

Volarští se toulali starou Šumavou s Jaroslavem Pulkrábkem

Volary - Šesté letošní Toulky starou Šumavou byly turistické. Volarští vyrazili od Lipna k Lipnu, přes vodu, lesy, louky, háje, místa známá i neznámá pod návodem Jaroslava Pulkrábka se tak rozjeli z jedné části Šumavy na její konec.

OBRAZEM: Spartakiáda pod Libínem vyšla na jedničku

Prachatice - Druhý ročník Spartakiády pod Libínem pořádaný centrem STROOM DUB o.p.s. se vydařil úplně báječně.

KreBul představil své programy

Prachatice - Dobrovolnické centrum Prachatice, jehož zřizovatelem je KreBul, o. p. s., se zúčastnilo Konference k rozvoji dobrovolnictví, kterou pořádalo Komunitní středisko KONTAKT Liberec, p. o. a HESTIA – Národní dobrovolnické centrum, z. ú. Konference se pořádala ve dnech 20. a 21. června v Lidových sadech a tématem bylo „Dobrovolnictví, mezigenerační a komunitní vztahy“.

Celé Česko čte dětem ukončila pohádka od Divadla Věž

Prachatice - První polovinu roku 2018 se Městská knihovna Prachatice věnovala sérii programů Celé Česko čte dětem, kterou v letošním ročníku zaměřila na zhudebněnou poezii.

Tenisté bojovali ve třech kategoriích

Lažiště - V rámci sportovního dne Dvory 2018 v Lažišti se konal i dětský tenisový turnaj.

Senioři začali s angličtinou, první rok mají za sebou

Prachatice - První semestr výuky angličtiny v rámci programu Erasmus+ projektu Městské knihovny Prachatice „Learning, smart technology and creativity“ skončil a studenti si tak mohou vyzkoušet získané znalosti během letních měsíců.

Studenti senioři znají Šumavu z teorie i praxe

Prachatice - Od podzimu se v Českých Budějovicích pravidelně studenti-senioři na přednáškách Univerzity třetího věku Zdravotně sociální fakulty Jihočeské univerzity obor Šumava - Schwarzenberský plavební kanál. Garantem oboru byl a vlastně stále ještě je plavební ředitel Hynek Hladík.

Kam mizí voda a jak se čistí děti z Vodňanky už vědí

Prachatice - Kam vlastně putuje voda, kterou spláchneme do kanalizace? Jak je možné, že se ze špinavé vody stane opět voda čistá?

Čtenáři prachatické knihovny se těší na prázdniny

Prachatice - Na závěr školního roku pořádá Městská knihovna Prachatice již tradiční pečení buřtů na zahrádce knihovny spojené s dalším zábavným programem.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT