VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Čtenáři napsali

Kulturní a sportovní události, oslavy, úspěchy i zajímavé momentky od našich čtenářů.

Filmový festival Expediční kamera 2018 zavítal do Volar

Volary - Expedice – voda – cestování - lezení – divoká příroda to bylo motto letošních dokumentů expediční kamery. Víc než dvě stovky měst i obcí v Česku a Slovensku a mezi nimi nechybí Volary, které zde jsou již po sedmé.

Hořičtí ochotníci přivezli do Volar pohádku

Volary - Představení pohádky Jiřího Pálky Jak byla čertům v pekle zima, přilákala i za teplého a krásného počasí do kinosálu hodně dětí s jejich rodičovským doprovodem.

Na radnici se u kulatého stolu mluvilo o kyberšikaně

Prachatice - V rámci projektu Komunitního plánování sociálních služeb obce s rozšířenou působností Prachatice byl 11. dubna připraven kulatý stůl na aktuální téma: „Kyberkriminalita, kyberšikana“.

O kyberprostoru nejen pro seniory

Prachatice - Seminář o nebezpečích virtuálního světa (kyberkriminalitě), kterého se zúčastnili nejen senioři, se nesl v duchu toho, co dnešní mladí lidé považují za zcela běžné a všední - používání chytré elektroniky, hraní on-line her či život na sociálních sítích.

Volarské děti se učily první pomoc a zdravě posnídaly

Volary - Mateřská školka u příležitosti mezinárodního dne zdraví, který připadá na 7. dubna, připravila na téma zdraví celý týden.

Svět podle Mandelíka se ukazuje v Městské galerii Volary

Volary - Městská galerie v hotelu Bobík hostí od čtvrtka 12. dubna výstavu soch a objektů Tomáše Perglera s názvem Svět podle Mandelík.

Prachatická zimní zahrada svítila v modré

Prachatice - Symbolicky se prachatičtí, stejně tak jako řada dalších měst v republice (např. Vodňany, České Budějovice) připojili do kampaně: Česko svítí modře, jejímž cílem bylo zvýšit informovanost veřejnosti o Poruchách autistického spektra – AUTISMU.

Šesťáci z Vodňanky se naučili barvit kraslice

Prachatice - Před velikonočními prázdninami jsme se společně vydali do prachatického muzea, kde na nás čekala paní Lenka Volková, specialistka na zdobení kraslic.

Volarští zdravotně postižení pořádali další ročník bowlingového turnaje

Volary - Turnaj tří týmů zdravotně postižených organizací seniorů ze tří měst Volar, Vimperka a Prachatic se vždy koná v jednom z nich. Letošní volba padla na město pod Bobíkem.

OBRAZEM: Country bál uzavřel plesovou sezónu ve Volarech

Volary - Již tradičně se volarská plesová sezóna uzavírá bálem, kde kovbojové s klobouky a dámy v sukních vzpomínají na doby, kdy noci byly stejně dlouhé jako dny. Dobové oblečení, stylové klobouky a kolty visící proklatě nízko.

Military death march se vydařil, poprvé přálo i počasí

Volary - Military death march je pochod, věnovaný uctění obětí pochodu smrti z roku 1945, se konal v sobotu 7. dubna. Pochod pořádá Armáda České republiky ze Strakonic a letos se uskutečnil již pátý ročník.

Šest mladých muzikantů z Vimperka si zahraje v Praze

Vimperk - Začátkem března se uskutečnila okresní kola soutěží ZUŠ, do kterých se zapojili i žáci vimperské ZUŠ.

Děti o prázdninách tvořily v knihovně

Prachatice - Je již několikaletou tradicí, že si malé děti mohou zpestřit jednodenní velikonoční prázdniny návštěvou tvůrčích dílen v Městské knihovně Prachatice.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT