VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Čtenáři napsali

Kulturní a sportovní události, oslavy, úspěchy i zajímavé momentky od našich čtenářů.

OBRAZEM: Moravský večer s cimbálovkou z Milotic

Volary - Ve volarském Společenském sále radnice se v sobotu večer pělo na moravskou notečku. Cimbálovka z Moravského Slovácka vybrala ty nejlepší písně a melodie. 

Senior Press má nové číslo

Prachatice - Již tři roky na území města Prachatice působí SeniorPoint. Vedle řady aktivit, jako je zajišťování a vydávání SeniorPasů, spolupráce při Seniorských hrátkách ke Dni seniorů, či nabídka prostoru k akcím seniorů a organizace řady aktivit nejen pro seniory, ale i se seniory, je to i vydávání bulletinu SeniorPoint PRESS.

Jak pomoci kamarádovi v nouzi

Prachatice - Lednový tematický den si pro celou mateřskou školu v České ulici v Prachaticích připravily paní učitelky z první třídy Jaruška a Zuzka.

Volarské děti usedly k deskovým hrám

Volary - Deskomaraton se podařil. Ve volarském Domě dětí a mládeže, ve škole i v družině se děti vyřádily při mnohých hrách.

Literární kavárnu zahájilo povídání o šumavských sklárnách

Prachatice - Literární kavárnu zahájila Městská knihovna Prachatice v Domově seniorů Mistra Křišťana přednáškou Ladislava Čepičky.

OBRAZEM: Volaráci si to rozdali v bowlingu

Volary - Již osmý ročník má za sebou turnaj v bowlingu O pohár starostky města ve Volarech.

Volary obcházejí tři králové

Volary - Rovněž ve Volarech probíhá Tříkrálová sbírka.

Soutěžte o tři klíče s historickými městy

Prachatice - Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska zorganizovalo soutěž „Tři klíče k poznání měst“, která bude probíhat období od 1. ledna do 15. července 2018 (celkem 196 dní).

Paní, nesu Vám psaní, aneb Grafologie a písmo pro seniory

Prachatice - Základy grafologie a rozbor písma přinesla do SeniorPointu Prachatice lektorka PaedDr. Ivana Bečvářová z Centra vzdělávání ASTERIA.

OBRAZEM: Ve Volarech zpívala v kostele svaté Kateřiny Dobrá Zpráva

Volary - Smíšený pěvecký sbor Dobrá Zpráva z Volar zapíval a zahrál koledy, spirituály, vánoční melodie i písně a zazněly i hudební biblické příběhy.

OBRAZEM: Radostné přátelství zazpívalo ve Zbytinách

Zbytiny - Pěkná návštěva pod lodí svatovítského kostela ve Zbytinách shlédla a společně se sborem si zazpívala známé koledy.

OBRAZEM: Otužilci se ponořili do vody Vodníku

Vimperk - Teplota vzduchu plus 2 stupně, vody pouhých 0,9 provázely dvaadvacítku šumavských otužilců, kteří se zúčastnili 9. ročníku „Štěpánského koupání“ v přírodním koupališti vimperského sportovního areálu Vodník.

OBRAZEM: Baráčnický den si senioři užili

Prachatice - Plníme přání seniorům, je iniciativa společnosti Sodexo, která se ve spolupráci se svými partnery, Diakonií ČCE a Asociací poskytovatelů sociálních služeb a projektu SenSen (Senzační senioři) nadace Nadaci Charty 77/Konta Bariéry snaží podporovat aktivní stáří a naplňuje tužby a sny seniorů.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT
>