Fotosoutěž Úsměv Deníku odstartovala 6. března 2024. V jedenáctém kole ankety Vám představujeme dalších 40 soutěžících. Hlasovat můžete od středy 15. května od 8 hodin do úterý 21. května do půlnoci.

Možnost přihlásit dítě do soutěže Úsměv Deníku skončila k 30. dubnu. Děkujeme všem, kteří se zapojili.

Soutěž Úsměv Deníku je jednoduchá, stačí zaslat fotografii potomka se jménem na e-mailovou adresu dite@vlmedia.czÚsměv sluší každému. Zdroj: ShutterstockA na co se můžou vítězové soutěže těšit? Na cenu, originální titul Deníku i památku v novinách!

Nikolas Feldman, JihlavaNikolas Feldman, JihlavaZdroj: Se svolením rodinyV desátém kole fotosoutěže Úsměv Deníku 2024 vyhrál roztomilý chlapeček Nikolas Feldman z Jihlavy.  

Vítěz minulého kola týdenní ankety tak postupuje do celorepublikového finále.


Moc gratulujeme!

Milníkové kartičky
 
Chcete mít navždy vzpomínku na první milníky vašeho miminka?
Kartičky vám umožní na spodní straně popsat veškeré okamžiky a pocity, které již navždy budou s každým milníkem spojeny. A vrchní strana s krásnými obrázky si pak přímo vybízí k fotografii s miminkem. Postupně tak můžete vytvořit kroniku vašeho děťátka.

Milníkové kartičky.Milníkové kartičky.Zdroj: Se souhlasem Kreativu
 
Tvoření pro děti od jara do zimy

Velký soubor návodů a her pro jaro, léto, podzim a zimu z toho nejlepšího, co časopis Kreativ vymyslel a vytvořil.
Pro malé i větší, pro hodně i míň šikovné, na doma i na ven.
Všechny potřebné šablony a podklady jsou přímo v knize. Pro zábavu dětí a klidný čas dospělých.

Tvoření pro děti od jara do zimy.Tvoření pro děti od jara do zimy.Zdroj: Se souhlasem Kreativu

Kreativní omalovánky pro děti a spol.

Nejen děti si u těchto omalovánek otestují své motorické schopnosti, a ještě se k tomu královsky pobaví, i když myslíme hlavně na ně.
Sedněte si večer doma k horkému čaji, vytáhněte pastelky a vybarvujte klidně celá rodina hlava nehlava. Nechte své problémy někam odplout a myslete jen na to, aby další políčko bylo bez jediného přetáhutí. Uvidíte, jak vás to pohltí.
K tomu vám pomůže 48 stran krásných ilustrací, které čekají, až jim barvami dáte duši. A nezáleží na tom, zda je vybarvuje dítě, nebo babička s vnoučaty. Zabaví se všichni.

Kreativní omalovánky pro děti a spol.Kreativní omalovánky pro děti a spol.Zdroj: Se souhlasem Kreativu

Dula ženu provází od počátku těhotenství, celým porodem i v poporodním šestinedělí. Usnadní tak krásné ale náročné období mnoha žen: 

„Pokud má žena fyziologické těhotenství a je u porodu přítomna i porodní asistentka je vznik rizik a komplikací u domácích porodů nízký,“ říká dula Markéta Verbíková.
Deník poradna: Dula pomáhá ženě vytvořit bezpečné prostředí. Doma i v porodnici

Fotosoutěž je založena na formě anket. O hlasování rozhodujete jen vy na našich webových stránkách! Jednotliví vítězové týdenních kol postoupí do celorepublikového finále.

Zajímavost:

Na úterý 5. října připadá Mezinárodní den úsměvu. Tento den si připomínáme od roku 1999, ale celé to začalo již v roce 1963, kdy americký malíř a tvůrce reklam Harvey Ross Ball dostal za úkol vytvořit něco, co by pomohlo podpořit a posílit morálku zaměstnanců jedné americké pojišťovací společnosti. A tak umělec namaloval dnes již legendárního smajlíka - usmívající se tvář. Harvey Ball založil v roce 1999 nadaci World Smile Foundation jako neziskovou charitativní společnost, která mimo jiné pořádá Světový den úsměvu - den věnovaný "dobré náladě a dobrým skutkům". Sloganem tohoto dne je "Udělejte laskavost - pomozte jedné osobě usmát se".

Děti vydávají spoustu různých zvuků, od chichotání, přes chrčení, až po dětské žvatlání. Nejčastěji však řešíme to, když dítě začne plakat:

Utišit dítě je někdy výkon. Když se ale naučíte základní charakteristiky dětského pláče, můžete rychleji odhadnout, co vaše miminko chce a potřebuje.
7 důvodů proč miminka pláčou a křičí. Některé vás možná překvapí

Soutěžní hlasování se řídí pravidly, která najdete na našem webu.

Hlasování na našem webu je nastaveno tak, aby vašemu malému favoritovi mohl poslat hlas opravdu každý, kdo chce. Hrajte, prosím, fér.

Facebook Deník Styl je tu pro každého.Facebook Deník Styl je tu pro každého.Zdroj: Deník/Denisa Lottmannová

„Den, kdy se člověk ani jednou nezasmál, by měl považovat za ztracený.“
Victor Hugo

Ke štěstí, připravit, pozor, teď!