deník.cz Chci zprávy do e-mailu
Chci předplatné
ZMĚNIT REGION

Deník.cz Právě teď

Nová zelená úsporám Light: O dotace z programu zažádalo ke dnešnímu dni 20 631 lidí. Celkově žádali o 2,3 miliardy korun, vyplatili asi třetinu.
Pátrání po Amritpalu Singhovi: Indie již třetí den hledá sikhského separatistu, který chce vytvořit Chalistán. Při pátrání zatkla přes 100 lidí.
Válka na Ukrajině: Ruský oligarcha Michail Arustamov se formálně odstřihl od svých majetků v Česku.
Postup bojů: Ukrajinská armáda tvrdí, že během uplynulého dne zasáhla 10 ruských dočasných základen.
Čtyřdenní pracovní týden: Pětatřicet procent žen by ho uvítalo, vyplývá z průzkumu ManpowerGroup ČR. Postup bojů: Ukrajinští obránci za uplynulý den odrazili 69 ruských útoků v pěti směrech, tvrdí Kyjev.
Reakce na pozastavení obchodu: Ruský soud zmrazil všechna aktiva automobilky Volkswagen v Rusku.
Genderové dotace z EU: V letech 2014 až 2021 měly snížit rozdíly mezi ženami a muži na trhu práce. Svému účelu příliš neposloužily, uvedl NKÚ.
Teploty se v týdnu přiblíží 20 stupňům: Většinu času bude ale oblačno s deštěm. Koncem týdne se pak ochladí a na horách může i sněžit.
Pokuta pro Milion chvilek pro demokracii: Musí zaplatit 40 000 za kampaň v prezidentských volbách. Organizace s pokutou od dohledového úřadu nesouhlasí.
Prohloubení vztahů mezi Phnompenhem a Pekingem: Čína a Kambodža zahájily historicky první námořní cvičení v kambodžských vodách.
Válka na Ukrajině: Rusko je otevřené politickému a diplomatickému řešení ukrajinské krize, tvrdí údajně Putin v čínských novinách.
Británie pomůže v obraně Polska: Jeho vzdušná obrana bude mít mezery poté, co Varšava poskytne Ukrajině své stíhačky MiG-29.
Oprava českého zákoníku práce: Jasně nerozlišuje délku denní a týdenní doby odpočinku mezi směnami. Pokud se neopraví, budou mít Češi delší volno.
Snaha o zmírnění napětí mezi Tchajwanem a Čínou: Bývalý tchajwanský prezident Ma Ying-jeou navštíví příští týden pevninu.
Čínské velvyslanectví varuje své občany: Číňané ve Středoafrické republice by se měli kvůli zabíjení v nedalekém dole vyhnout cestám mimo hlavní město Bangui.
Celkový počet lékařů v Česku roste: Za posledních devět let přibylo zhruba 4000 lékařských úvazků. Přesto mají v menších střediskách doktorů nedostatek.
Snaha o zmírnění dopadů krachu: Vklady a úvěry od zbankrotované Signature Bank odkoupí americká Flagstar Bank.
Si Ťin-pching na návštěvě Ruska: Čínský prezident dorazil do Moskvy. Jednal s Putinem.
Pomoc Ukrajině: Ministři EU budou schvalovat společné dvě miliardy eur na munici pro Ukrajinu.
Francie zvýšit důchody nechce: Poslanci projednají dva návrhy na vyslovení nedůvěry vládě poté, co se rozhodla obejít Národní shromáždění.
Nezvyklá kampaň v Třebíči: Komiksová prasata od Štěpána Mareše, která kolemjdoucím říkají, ať nejsou prasata, zapůsobila. Město je čistší.
Americké neštěstí na ledovce: V Michiganu se na dálnici I-96 srazilo 150 aut. Záchranáři odvezli 16 zraněných lidí do nemocnice.
Válka na Ukrajině: Země bude mít podle českého prezidenta Petra Pavla jen jeden pokus na zásadní protiofenzivu.
Příprava na nejhorší: Kim Čong-un vyzval KLDR, aby byla připravena kdykoli provést jaderné útoky k odvrácení války.