deník.cz Chci zprávy do e-mailu
Chci předplatné
ZMĚNIT REGION

Deník.cz Právě teď

Bude zataženo až oblačno: Na většině území občasné sněžení. Nejvyšší teploty 1 až 5 °C, v 1000 m na horách kolem -1 °C. Mírný západní vítr.
Na letišti nedaleko Kursku hoří zásobník ropy: Podle ruských úřadů se stal terčem ukrajinského dronového útoku. Zemřela Kirstie Alley: Herečce, která se proslavila zejména díky sérii Kdopak to mluví, bylo 71 let. Podlehla rakovině.
Palba směrem k Jižní Korei: Severokorejská armáda dnes opět střílela do moře dělostřelecké granáty.
Nehoda vlaku v Kolíně: Strojvedoucí narazil do odstaveného vagonu. Při kolizi se zranil. Vláda ruší zastaralé zákony: Některé z nich pocházejí již z dob první republiky anodu formálně platné.
Nová expozice na pražském Masarykově nádraží: Výstava snímků oceněné fotografky Jany Ašenbrennerové upozorňuje na nerovná práva stejnopohlavních párů.
Rumunsko začalo dodávat plyn do Moldavska: Země se totiž od začátku války na Ukrajině potýká s energetickou krizí.
Potíže s palivy v Maďarsku: Firmu MOL trápí nedostatek pohonných hmot. Rekonstrukce na frekventovaném náměstí: Cestující na Mendlově náměstí v první polovině prosince pocítí další změny.
Málo benzinu v Maďarsku: Nedostatek pohonných hmot na některých maďarských benzinkách přinutil Maďary tankovat na Slovensku.
Čtyři mrtví: Na silnici mezi městem Tornaľa a obcí Otročok v okresu Revúca došlo v neděli k  tragické dopravní nehodě.
Dodávky proudu na Ukrajině: Vzhledem k sílícím mrazům nebude dostatek elektřiny v dalších dnech. Přijdou plánované nouzové výpadky.
O multifunkční halu není zájem: Bez provozovatele zatím zůstává plánovaná multifunkční hala na brněnském výstavišti.
Povstalci zavraždili téměř 3 stovky civilistů: Bojovníci konžské povstalecké skupiny M23 minulý týden na východě Konga zabili 272 civilistů.
Prezidentská debata: Bývalá rektorka Danuše Nerudová odmítla podíl viny na kauze s rychlotituly na Mendelově univerzitě.
Čatější tresty smrti v islámských zemích: V Íránu bylo v tomto roce popraveno už více než 500 lidí, tvrdí nevládní organizace Iran Human Rights.
Koruna: Česká měna dnes zpevnila k oběma hlavním světovým měnám.K dolaru je nejsilnější od začátku června.
ČR otevřelo v polském Lublinu honorární konzulát: Má zejména pomáhat českým občanům a rozvíjet obchodní a kulturní vztahy.
Jídlo v restauracích podražilo: Za oběd v restauraci Češi v listopadu zaplatili 176 Kč, o 25 Kč více než loni.
Africký mor v Česku: Myslivci budou na Liberecku kvůli moru divokých prasat vyhledávat uhynulá zvířata a zjišťovat, kam se nákaza rozšířila.
Zvířecí oči v obálce: Španělská policie zachytila tři další podezřelé obálky adresované ukrajinské ambasádě a konzulátům.
V létě k Jadranu letadlem z Brna: Přímý let na dovolenou zajistí zájemcům od příštího roku černohorská letecká společnost Air Montenegro.
Sesuvy půdy v Kolumbii mají oběti: Na severozápadě země zemřelo v této souvislosti 27 osob.
Neprůjezdná D1: Dálnice je směrem na Brno je u Větrného Jeníkova neprůjezdná kvůli nehodě osobního auta.