deník.cz Chci zprávy do e-mailu
Chci předplatné
ZMĚNIT REGION

Deník.cz Právě teď

Důsledek čínských protestů proti nízkým platům: Apple v posledních týdnech urychlil přesun části výroby z Číny do Vietnamu a Indie.
Vstup do světa kryptoměn: Americká investiční banka Goldman Sachs hodlá investovat do kryptobyznysu desítky milionů dolarů.
Vývoj tržeb v Česku: Tržby v maloobchodě podle Českého statistického úřadu meziročně klesají už půl roku, v říjnu to bylo o 9,4 %.
Dopad zastropování cen ruské ropy: V tureckých vodách se vytvořila dopravní zácpa ropných tankerů.
Banka pro kryptoměnový svět v USA končí: Britská kryptoúvěrová firma Nexo ukončí své aktivity ve Spojených státech.
Sněhová kalamita: Sníh dělá na Vysočině problémy i s dodávkami elektřiny, nejvíce na Pelhřimovsku.
Dohoda unijních institucí: Firmy dodávající do EU hovězí maso, kakao nebo sóju budou muset zaručit, že zboží nepochází z odlesněné půdy.
Postup bojů: Ruské jednotky útočí v okolí Bachmutu a Avdijivky, uvádí Institut pro studium války v pravidelné zprávě.
Ekologičtější varianta letecké dopravy: Airbus oznámil, že vyvíjí motor s palivovými články na vodíkový pohon.
Diskuze o masivním požáru národního parku: Ministr životního prostředí Jurečka se dnes odpoledne sejde se starosty obcí v Českém Švýcarsku.
Bývalý čínský vůdce Chu Ťin-tchao na veřejnosti: Byl spatřen poprvé od chvíle, kdy byl dramaticky eskortován ze zasedání čínské komunistické strany.
Ruská televizní stanice v Lotyšsku končí: Lotyšská administrativa odebrala vysílací licenci TV Dožď.
Setkání zástupců V4: Ministři zahraničí Česka, Maďarska, Polska a Slovenska budou jednat v Bratislavě.
Sníh komplikuje dopravu i na Jihlavsku: V noci z pondělí na úterý zasypal Vysočinu sníh a připravil zejména řidičům řadu nepříjemných situací.
Nový román Salmana Rushdieho: Čtyři měsíce poté, co byl pobodán, zveřejnil spisovatel úryvky nového počinu s názvem Victory City, má vyjít v únoru.
Kauza ukradeného psa Lady Gaga: Muž, který postřelil druhého muže, jenž zrovna venčil buldočka slavné zpěvačky, půjde na 21 let za mříže.
Bývalý pražský vyšetřovatel u soudu: Václav Havránek byl pravomocně odsouzen za zneužití pravomoci úřední osoby a přijetí úplatku.
Vesmírná mise Artemis I.: Kosmická loď Orion proletěla v blízkosti povrchu Měsíce a provedla poslední velký manévr před cestou zpět na Zemi.
Tvrdý postih nevěry: Indonéský parlament schválil zákon zakazující mimomanželský sex. Obavy z rozšíření konfliktu: Spojené státyproto upravily rakety HIMARS pro Ukrajinu tak, aby nedostřelily do Ruska.
„Neexistující pseudokoncentrák“: Výrok bývalého poslance SPD Roznera o koncentračním táboře v Letech dnes projedná odvolací soud.
Fiala míří do Tirany: V albánském hlavním městě se dnes koná summit zemí Evropské unie a západního Balkánu.
Komplikace na cestách: Sníh komplikuje dopravu zejména na jihu Čech, zastavil se tam provoz vlaků na pěti tratích. Náhradní autobusy nejezdí.
Muž paralyzoval policisty: Čtveřici německých policistů vyřadil v sobotu večer ze služby zloděj, který jim při potyčce hodil do obličeje heroin.
Varování meteorologa: Zejména na Vysočině a ve východních Čechách může místy napadnout kolem 5 cm mokrého sněhu.