deník.cz Chci zprávy do e-mailu
Chci předplatné
ZMĚNIT REGION

Deník.cz Právě teď

Řešení vysokých cen energií na Slovensku: Slovenská sněmovna schválila návrh na zdanění nadměrných příjmů výrobců elektřiny sazbou 90 procent.
Nová výstraha meteorologů: Na východě Čech a na Vysočině hrozí v noci na středu riziko tvorby náledí.
Podvádění klientů a krácení daně: Právník Avenatti, který proslul zastupováním pornoherečky Stormy Daniels ve sporu s Trumpem, půjde na 14 let do vězení.
ČR ztrácí ročně kvůli nemocem asi 85 miliard: Předejít se dá až 80 procent chorob, řekla šéfka Státního zdravotního ústavu.
Zelenskyj se přiblížil frontě: Ukrajinský prezident navštívil Slovjansk na východě Ukrajiny , který je nedaleko od fronty.
Provoz obnoven: Pro nákladní vozidla je opět průjezdná silnice 10 z Tanvaldu na Harrachov a dál do Polska.
Armádní vybavení: Do Polska dorazily první jihokorejské tanky a houfnice objednané v létě.
Dva podezřelí z vraždy: Kriminalisté od víkendu vyšetřují násilnou smrt starší ženy na Pardubicku. Více podrobností zatím neuvedli.
Pravidla pro používání umělé inteligence: Státy EU učinily další krok na cestě ke schválení přelomových pravidel pro používání umělé inteligence.
Boj proti emisím oxidu uhličitého: Spojené státy a Evropská unie zvažují nová cla na čínskou ocel a hliník
D3 se pomalu rozjíždí: Provoz na dálnici D3 ve směru od Tábora na Prahu byl v omezeném režimu obnoven.
Africký mor prasat v ČR: Frýdlantší strážníci dnes začali instalovat tabule, které upozorňují na omezení vstupu do lesů.
Spolu začne jednat o menšinové koalici v Praze: Po dnešním jednání s Piráty a Starosty o tom informoval lídr koalice Spolu Bohuslav Svoboda. Sněhová pokrývka v ČR: Nejvíce nového sněhu hlásí Staré Hutě na Českobudějovicku - 20 cm. Volary a Polánka na Táborsku 15 cm.
Podporu bilaterálních akademických vztahů: Velvyslanec Francie v ČR zítra udělí Řád čestné legie předsedkyni Akademie věd ČR Evě Zažímalové.
Zmírňování proticovidových opatření: Bavorsko podle televize BR od soboty jako první německý region zruší povinné roušky v regionální dopravě.
Rozhodnutí Ústavního soudu: Justice chybovala, když chtěla dítě kvůli neshodám rodičů poslat do ústavu.
Pokus o vyvedení financí z firmy: Nadace FTX Foundation zkrachovalé kryptoburzy FTX poslala v červenci do ČR více než sto milionů korun na nákup zámku.
Bidenova kandidatura: Současný americký prezident se o své budoucí kandidatuře na prezidenta rozhodně na začátku Nového roku.
Podmínka pro Roznera platí: Za výrok o táboře v Letech potvrdil odvolací soud bývalému poslanci SPD Roznerovi podmíněný trest.
Konec zpráv na Facebooku?: Společnost Meta v USA pohrozila odstraněním zpravodajství, pokud tam projde mediální zákon.
D3 od Tábora uzavřená: Z důvodu sněžení došlo u obce Miličín (Stčk) k tvorbě kolony nepojízdných kamionů směrem na Prahu.
Masivní protidrogový zátah: Slovenská policie rozjela akci Mikuláš, drogové razie provádí na více místech v Bratislavě.
Komplikace v dopravě: Pro nákladní vozidla je kvůli sněžení zavřená silnice 10 z Tanvaldu na Harrachov a dál do Polska.
Reakce na postřelení romského teenagera: V druhém největším městě Řecka Soluni vypukly v této souvislosti protesty. Došlo k potyčce s policií.