deník.cz Chci zprávy do e-mailu
Chci předplatné
ZMĚNIT REGION

Deník.cz Právě teď

Zemřela Lance Reddick: Americký herec byl známý pro své role v seriálech i filmech jako The Wire a série o Johnu Wickovi. Bylo mu šedesát let.
Vyhráli domácí: Norský závod klasických lyžařů Birkebeinerrennet vyhrál Andreas Nygaard a Astrid Oyre Slindová.
Nejaktivnější vulkán: Indonéská sopka Mount Murapi vybuchla v pátek a sopečný popel a další materiál chrlí i v sobotu.
Finále Světového poháru: Slovenka Petra Vlhová vede po prvním kole ve finále Světového poháru ve slalomu v Andoře.
Zpátky na snowboardu: Trojnásobná olympijská vítězka Ester Ledecká ovládla kvalifikaci paralelního slalomu Světového poháru v Berchtesgadenu.
Protesty ve Francii: Na 37 procent pracovníků francouzské rafinerské firmy TotalEnergies je v sobotu ve stávce kvůli důchodové reformě.
Okradli invalidu: Parta zlodějů okradla na ulici důchodce na vozíku po amputaci nohy. Hrozil mu úděl bezdomovce.
Muzeum s příběhem: Část výpravní budovy v Chocni na Orlickoústecku by mohla od letoška sloužit jako zázemí muzea železničních modelů.
Oblíbená turistická atrakce: V Banské Štiavnici na středním Slovensku hoří v centru města na Radničním náměstí Banka Lásky, zasahují hasiči
Příprava na elektronické zápisy: Ministerstvo školství chce vytvořit registr žáků, který má mimo jiné usnadnit zápisy do mateřských a základních škol.
Návrat po roční mateřské pauze: Ukrajinská tenistka Elina Svitolinová, někdejší světová trojka, přijala divokou kartu a nastoupí v Charlestonu.
Pomoc u sousedů: Hasiči z Mikulova pomáhali rakouským kolegům na silnici 55. Na místě bylo deset zraněných, pět museli vyprostit.
Tragická nehoda: Řidič nákladního auta zahynul při havári u Stračova. Vůz vyjel mimo komunikaci a narazil do stromu.
Obvinění z korupce: Pákinstánský expremiér Imran Khan vypovídá před soudem, v jeho domě je policie. Obává se zatčení.
Návrh opozice: Poslanci by mohli na příští řádné schůzi jednat o odvolání Markéty Pekarové Adamové z funkce předsedkyně Sněmovy.
Víc v doku než na moři: Největší britská válečná loď HMS Prince of Wales musí projít další opravou, náklady překročí 20 milionů liber.
Marné hledání: Thajské úřad nemohou vypátrat válec s radioaktivní náplní zmizelý u uhelné elektrárny. Hledají týden, ztracený je déle.
D1 u Devíti křížů průjezná jedním pruhem: Po nehodě na 211 kilometru D1 zasahoval i vrtulník. Ve směru na Brno je už průjezdný jeden pruh.
První půjčka zemi ve válce: Mezinárodní měnový fond změnil pravidla, umožní půjčku Ukrajině. Podle odhadů poskytne až 15 miliard dolarů.
Solidární příspěvek: Podporu pro lidi, ktreří zdarma nebo za úhradu energií ubytují uprchlíky z Ukrajiny vláda plánuje prodloužit do června.
Noční útoky dronů: Podle Ukrajinců útočilo z Ruska 16 iránských bezpilotních letounů, z nichž se 11 podařilo sestřelit.
Uzavřená D1 na Brno u Devíti křížů: Hasiči zsahují u dopravní nehody na D1. V místě je uzavřena dálnice směr Brno u 211 km.
Boje na Ukrajině: Ukrajinské síly odrazily několik pozemních výpadů u Bachmutu, samy útočí v Záporožské oblasti.
Megagenerátory proti blackoutům: Americká vláda poslala do Portorika generátory schopné dodat 150 megawatt. Mají stabilizovat dodávky energie na ostrově.
Ohrožená banka: Vedení banky Credit Suisse jedná o budoucnosti. Národní regulátoři radí fúzi s konkurenční UBS. I její vedení má porady.