deník.cz Chci zprávy do e-mailu
Chci předplatné
ZMĚNIT REGION

Deník.cz Právě teď

Pochody proti reformě důchodů: Ve Francii pokračují protesty proti vládě. Byly většinou klidnější, ale v Paříži i dalšch městech opět došlo k potyčkám.
Den po vydání zatykače: Putin na Krymu navštvil velké ale zavřené dětské centrum. Mezinárodní trestní soud ho stíhá pro únosy dětí z Ukrajiny.
Tělo v přehradě na Ústeckoorlicku: Hasiči v sobotu pomáhali vyzvednout tělo nalezene na hladině přehrady u Nekoře. Okolnosti úmrtí vyšetřuje policie. Ostrameeting: Do Ostravy se sjeli milovníci cosplay, předevdli se v kostýmech rozmanitých seriálových postav a pohádkových hrdinů.
Góly v power-play: Hokejisté Pardubic vyhráli ve druhém utkání čtvrtfinálové série play off extraligy nad Olomoucí 2:0.
Liberec vyrovnal v nastaveném čase: Fotbalisté vedoucí Slavie remizovali ve 24. kole první ligy v Liberci 2:2.
Oběti a škody: Zemětřesení o síle 6,7 stupně způsobilo v Ekvádoru škody na budovách, zahynuli nejméně čtyři lidé.
Násilné střety: Pákistáská policie pronikla do bydliště expremiéra Imara Khana. Rozháněla přitom jeho příznice, kteří na policii útočili
Obhájce titulu Verstappen startuje z 15. místa: Kvalifikaci na Velkou cenu Saúdské Arábie formule 1 vyhrál stejně jako před rokem Sergio Pérez z Red Bullu.
Obnova provozu: Na trati z Lysé n.L. do Kolína je v v úseku Poděbrady - Velký Osek je obovený provoz. Police vyváděla člověka od trati.
Otřesy v jižní Americe: Silné zemětřesení o síle 6,7 stupně otřáslo Ekvádorem. Nejsou žádné zprávy o případných škodách či obětech.
Dopady pandemie: Pokles prodejů zásnubních prstenů připisují šperkaři výpadku randění v letech covidu.
Odchod nuncia: Několik dnů poté, co papež František odsoudil režim v Nikaraguii jako "hrubou diktaturu", opustil zemi jeho velvyslanec.
Bod z penalty v nastavení: Fotbalisté Tottenhamu remizovali v anglické lize na hřišti posledního Southamptonu 3:3.
Jedno auto mimo silnici: V Cínovecká ulici pražští hasiči zasahují u dvou osobních automobilů. Na místě je vyprošťovací vůz.
Postup na čtvrté místo v tabulce: Fotbalisté Olomouce ve 24. kole první ligy porazili Mladou Boleslav 2:0.
Sedné vítězství v řadě: Fotbalisté Sparty vyhráli ve 24. kole první ligy na hřišti oslabeného Hradce Králové 2:0.
Obnova po požáru: Francouzské úřady očekávají, že se jim koncem roku podaří otevřít pařížskou katedrálu Notre Dame.
Tvůrce muzikálů skládal pro panovníka: Ke květnové korunovaci si britský král Karel III. objednal skladbu od Andrew Lloyd Webera. Komponoval na text žalmu.
Tradiční setkání: Přivítat jaro do brněnské zoologické zahrady dnes přišlo asi 2500 návštěvníků.
Američané vstupují do hry: V jednáních o případném převzetí Credit Suisse konkureční UBS jsou se švýcarskými regulátory v kontaktu americké úřady.
Opakovaný útěk: Policisté pátrají po dvanáctileté Natálii z České Lípy. Z domova odešla v pátek. Dražší velikonoce: Vejce v obchodech podražila, drobní chovatelé mají zajímavé nabídky, ale poptávka je vysoká.
Nejlepší umístění v kariéře: Biatlonistka Tereza Voborníková skončila ve sprintu Světového poháru v Oslu šestá.
Čokoládový festival: Makronky, ovoce v čokoládě a další dobroty ochutnávali hosté turnovského setkání milovníků sladkostí.