Předplatit Deník
Přihlásit

Právě teď

Česká pomoc Ukrajině: Královéhradecký kraj pošle zemi pět milionů korun na projekt rehabilitačního centra v Užhorodu.
Čadem otřásly smrtelné exploze: Při obrovském požáru ve vojenském muničním skladu v Čadu zemřelo nejméně 9 lidí a 46 dalších se zranilo.
Nejnavštěvovanější turistický cíl Česka: Loni jím byl Pražský hrad. Navštívilo jej 2,19 milionu turistů, meziročně o 54 procent více.
Panika v Novém Mexiku: Dva požáry se spojily poblíž města Ruidoso v kmenové rezervaci a přiměly 7 800 lidí k útěku.
Novými ústavními soudci budou Langášek a Přibáň: Langášek v tajné senátní volbě získal podporu 61 z 66 hlasujících senátorů, Přibáň obdržel 50 hlasů.
Česko-německá spolupráce: Spoečný fond budoucnosti podpoří 182 projektů k posílení přeshraniční spolupráce, na které vyčlení 29,7 milionu korun.
Prezidentovi věří 55 procent lidí: Sněmovně a vládě ale podle průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění věří jen 21 procent Čechů.
Česku hrozí bouřky s krupobití: Na severovýchodě a východě Česka mohou být dnes odpoledne a večer velmi silné bouřky s intenzivním deštěm.
Válka na Ukrajině: Ruské jednotky zasáhly obytný dům ve vesnici Olhivka, při útoku se zranila 67letá žena, tvrdí správa Charkovské oblasti.
Olympijské hry v Paříži: Lezec Adam Ondra bude od čtvrtka v Budapešti v závěrečném druhém dílu olympijské kvalifikace potvrzovat svůj postup.
Útok na dopravu v Plzni: Neznámí útočníci chtěli ve městě vyřadit síť veřejné dopravy. Případ řeší policisté.
Od konce července budou těžší zkoušky na řidičák: Přibyde 40 nových otázek, 30 statických a 10 dynamických s animacemi.
Špiona inspekce vynese do vesmíru družice z Brna: Česká republika se na podzim zařadí mezi hrstku států využívající vlastní satelit vybavený hyperspektrální kamerou.
Požár v domě U Špuláků v Hradci Králové: Hasiči dnes vyjížděli k hořící žárovce. Přízemí objektu vyvětrali pomocí přetlakové ventilace. Požár se nerozšířil.
Kutnohorská čokoláda má tři medaile: Získala dvě bronzové a jednu stříbrnou medaili v evropském kole soutěže výrobců čokolády International Chocolate Awards.
Rozpočet Senátu na další rok: Na příští rok by měl mít 688 milionů korun, což je proti letošnímu rozpočtu navýšení o 26 milionů.
Situace v Rusku: Podle průzkumu nezávislé ruské společnosti Levada Center 11 % Rusů tvrdí, že se jich sankce nijak nedotkly.
Evropská komise zahajuje řízení se sedmi zeměmi EU: Všechny překračují stanovené rozpočtové deficity. Je mezi nimi i Francie a Slovensko.
Filmová kontroverze v Británii: Kino v centrálním Londýně zrušilo soukromé promítání filmu, jehož celý scénář napsala umělá inteligence.
Zrádce u Charkova: Až 8 let vězení hrozí Ukrajinci z města Derhači, který Rusku poskytoval informace o ukrajinských silách v okolí.
Olympijské hry v Paříži: Ze světového žebříčku se do nich kvalifikovala stolní tenistka Hana Matelová.
Předseda nevidomých na Vysočině skončil u soudu: Sedmdesátiletý Pavel Hegner čelí obvinění z dotačního podvodu a poškození finančních zájmů Evropské unie.
Válka na Ukrajině: Ruské útoky zabily během uplynulého dne nejméně jednoho civilistu a nejméně devět jich zranily, tvrdí Kyjev.
Ústavní soud odmítl stížnost Tomia Okamury: Uzavřel tak spor kvůli pojmu Pitomio v Reflexu. Podle soudu záleží na kontextu, ale karikatura jména je přípustná.
Feri podal dovolání v kauze znásilnění: Bývalý poslanec zpochybňuje věrohodnost dívek a odmítá vinu. Do vězení nastoupil koncem května.