deník.cz Chci zprávy do e-mailu
Chci předplatné
ZMĚNIT REGION

Deník.cz Právě teď

Z anexe si už střílí i pardubičtí strážníci: Dnes měříme rychlost v Královci, platba v rublech není možná, varují řidiče v satirickém příspěvku na sociálních sítích. Hradecké úzkokolejce hrozí zánik: Společnosti místní dráhy vypršela platnost osvědčení o bezpečnosti provozovat ji. Obcím vlaky chybí.
Policie hledá muže, který táhl důchodnyni za busem: Muž byl v autobusu 164, když včera v Praze na zastávce Sídliště Řepy zvenku chytl ženu a táhl ji za vozem 5 metrů.
Na silnicích umírá více důchodců: Často doplácejí na agresivní jízdu mladých, upozorňují dopravní policisté a experti na bezpečnost za volantem. Ukrajina se blíží k hranici anektované oblasti: Ruské jednotky zaminovávají infrastrukturu a soukromé domy v Chersonské oblasti, sdělil ukrajinský generální štáb.
Ateroid, který zabil dinosaury vyvolal i tsunami: Pole nového výzkumu v důsledku jeho nárazu vznikla trunami, která se prohnala po celé Zeměkouli, píše CNN.
Zastropování cen plynu i malých a středních firem: Vláda přemýšlí, že je zastropuje na 80 procentech jejich nejvyšší spotřeby za posledních 5 let, uvedl Síkela.
PODCAST: Na Pražském hradě se schází nejvíce hlav státu v české historii. Poslechněte si, proč se summit koná právě v Praze. Školní autobus sjel na Svitavsku do příkopu: Nikomu se při nehodě u Brněnce nestalo. S vyproštěním autobusu zpět na silnici však museli přijet pomoct hasiči.
Fanoušci se loučí se zesnulou Lorettou Lynn: Country zpěvačce, která zemřela v 90 letech, nosí fanoušci květiny na její hvězdu na Hollywoodském chodníku slávy v LA.
Uprchlíci ve Zlínském kraji: Policisté zajistili za posledních 24 hodin dalších 87 běženců. Žádného převaděče nezadrželi.
Kyjev postupuje: Mobilizace Ukrajinu v krátkodobé perspektivě neohrožuje. Protiofenziva pokračuje rychleji, než může mít efekt.
Kauza radnice Brno-střed a přidělování bytů: Vrchní státní zastupitelství v Olomouci stíhá po razii v Brně 8 lidí pro účast na zločinecké skupině.
Jeden mrtvý a jeden zraněný bezdomovec: V Pardubicích shořel jejich přístřešek. Co se na místě stalo, zjišťují kriminalisté.
Zemřel malíř Stanislav Bělík: Umělec se dožil téměř 103 let, informaci o jeho smrti potvrdil syn. Častým námětem jeho obrazů byla řeka Svratka.
Nedaleko centra Chrastavy ležel mrtvý muž: Případem se zabývají liberečtí kriminalisté.
Škodovce opět chybí součástky: Nemůže proto prodat přes 20 000 téměř dokončených vozů. Auta skladuje na letištích a dalších plochách.
Státy EU se shodli na nových protiruských sankcích: Součástí celkově osmé sankční sady je dohoda na zavedení cenového stropu na ruskou ropu.
Ukrajinské velvyslanectví někdo polil barvou: Poškozený plot, cedule i schody. Neznámý vandal je v noci polil červenou barvou. Případem se zabývá policie. Děti v tanvaldské škole si nabírají oběd sami: Školní jídelna Masarykovy základní školy Tanvald v Šumburku zkouší jako první takzvané finské stravování. Rozhovor s frontmanem Chinaski o novém albu: Do studia jsme jeli připraveni jako nikdy, říká Michal Malátný o albu Frihet, které nahráli v Norsku.
Mimořádné zdanění nadměrných zisků se odkládá: Vláda ho dnes projednávat nebude, uvedla mluvčí ministerstva financí. Úřad chce parametry daně představit ve čtvrtek.
Dospívání plné nenávisti: S nenávistným obsahem na internetu má zkušenosti 60 procent českých dětí, vyplývá z výzkumu Masarykovy univerzity. Na jihu Moravy odchytili nejohroženějšího hada ČR: Podívejte se na domov užovky stromové v ptačím parku Kosteliska u Dubňan. Podle ornitologů tam žijí tři.
Gazprom obnoví dodávky zemního plynu do Itálie: Firma uvedla, že se dohodla na podmínkách tranzitu přes Rakousko.