Výbuch při svařování v dílně v Mlýnské ulici ve čtvrtek odpoledne málem zabil tři lidi. „Byla to rána jako z děla. Najednou z té dílny vyběhli dva chlapi v plamenech," popisovala na místě neštěstí žena ze sousedního zahradnictví. „Strašný pohled, ještě se třesu," dodala rozechvělým hlasem při pohledu na vrtulník letecké záchranné služby, který během několika minut přistál.

K výbuchu došlo v pronajaté dílně v areálu veterinární správy. Vrtulník oba těžce popálené muže transportoval do nemocnice, jednoho na popáleninové centrum na pražské Vinohrady. Po zhruba půl hodině pak převážel ještě druhého těžce zraněného muže. „Byl jsem doma, když jsem slyšel tu ránu. Volal jsem záchranku, vím, že jsou tu dva popálení," doplnil Rostislav Eichner, jehož dům sousedí s areálem. Třetího muže, který byl u svařování, výbuch zranil jen lehce, následně byl převezen do nemocnice v Prachaticích.

Podle neověřených informací muži v dílně svařovali nádrž nákladního auta. Ta vybuchla. Následný požár v prostorách hasiči zlikvidovali za pár minut. „Při lokalizaci požáru hasiči vynesli z dílny dvě tlakové láhve, které museli ochlazovat vodou," upřesnila mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů.