Na místě zasahovala profesionální jednotka z Prachatic a šest jednotek dobrovolných sborů. Podle mluvčí jihočeských hasičů Venduly Matějů byl vyhlášen II. stupeň požárního poplachu.

"Zasažena byla zasažena hlavně stodola s uskladněnými balíky slámy a sena, druhou stodolu s pšenicí a především obytnou část stavení se hasiči snažili ochlazovat a uchránit. Uvnitř stodol nikdo nebyl," popsala Vendula Matějů. Hasiči podle jejích slov zřídili dvě čerpací stanoviště. "Vodu čerpali z Lipna a z místního hydrantu," doplnila.

Šest cisteren zasahovalo u požáru na poli u obce Jeníčkova Lhota na Táborsku.
U Chotovin hořel kombajn a pole s pšenicí

Po 23. hodině již velitel zásahu hlásil, že je požár lokalizován. Na místě hasiči pokračovali v likvidaci ohně do ranních hodin. Škoda se předběžně pohybuje okolo sedmi miliónů.

Ve Slunečné pokračovalo v dohašování celé sobotní dopoledne. Na místě jsou v současné chvíli včetně výškové techniky profi hasiči ze stanic Prachatice a Český Krumlov a jednotky SDH obcí Horní Planá, Nová Pec, Černá v Pošumaví a Ktiš.

"Z obou stodol se manipulátorem vyváží materiál. Termokamerami vyhledáváme ohniska a dohašujeme je. Co bylo příčinou vzniku požáru, je v šetření," doplnila Vendula Matějů.

V jednu hodinu v noci na sobotu byl ještě ohlášen požár domu v Lenoře - části Vlčí Jámy. "Jedná se o vybydlený dům, který hořel v plném rozsahu," upřesnila Vendula Matějů a pokračovala: "Museli jsme si poradit se situací, že současně byla likvidace požáru stodol ve Slunečné. Vše jsme zvládli. Požár ve Vlčích Jámách uhasily profi jednotky ze stanic Prachatice, Vimperk a Strakonice a jednotky SDH obcí Lenora, Horní Vltavice a Volary."

Oheň byl uhašený krátce před půl sedmou ráno, škoda je 1,15 milionu. Příčina je v šetření.