Podle policejní mluvčí Venduly Matějů byl požár v Lomnici ohlášený ve 14.59 hodin a zhruba za hodinu již byl lokalizován. Úplná likvidace po vyklizení celého bytu a zkontrolování všech možných ohnisek skončila v 17.20 hodin.

"Jednalo se o byt ve dvoupodlažním bytovém domě. Profesionální hasiči ze stanice Třeboň a dobrovolní hasiči z Lišova, Lomnice nad Lužnicí a Branné oheň dostali rychle pod kontrolu," uvedla s tím, že škoda se odhaduje na dva miliony korun. Uchráněná hodnota je vyčíslena na deset milionů. Příčina vzniku požáru je v šetření.

Nehoda kamionu na sjezdu z D3 na Hlubokou nad Vltavou.
Sjezd z D3 na Hlubokou nad Vltavou ráno uzavřela nehoda kamionu. Řidič byl namol

Uplynulý týden hasiči na jihu Čech vedle dopravních nehoda zasahovali ještě u několika dalších požárů.

Ve čtvrtek 3. listopadu profesionální hasiči z Krumlova a dobrovolní z Přídolí a Přízeře byli vysláni do Zátoně, kde byl ohlášen požár mobilheimu. Průzkum ukázal, že hoří v okolí v okolí komína. Na likvidaci ohně má svůj podíl i majitel. "I přes čerstvě zoperovanou nohou dokázal muž vylézt po žebříku na střechu a hasit práškovými přístroji okolo komína. Zpomalil tak šíření plamenů a přivolaní hasiči pak požár dohašovali. Majitel tak svůj majetek uchránil od velkých škod. Zajímavá je i příčina vzniku požáru, a to vznícení napadaného listí v prostupu komína střechou," popsala Vendula Matějů s tím, že škoda je deset tisíc.

U Trojice v Budějovicích v noci shořelo auto. Oheň poškodil i dvě další.
U Trojice v Budějovicích v noci shořelo auto. Oheň poškodil i dvě další

Ve středu 2. listopadu hasiči zasahovali v podzemních garážích budějovického obchodního centra Mercury, kde hořelo osobní auto v motorové části. "Požár před příjezdem hasičů dostali pod kontrolu pracovníci ostrahy a další občané pomocí přenosných hasicích přístrojů práškových. Hasiči pak jedním proudem motor dohasili a ochladili. Při požáru nebyl nikdo zraněn. Vzniklá škoda byla vyčíslena na 10 tisíc," uvedla mluvčí.

Také v ulici U Trojice v Českých Budějovicích hořelo auto. V úterý 2. listopadu se v plamenech ocitl Renault Kangoo. Požár ještě poškodil další dva zaparkované vozy, a to VW Transporter a Opel. Škoda vyšplhala na 350 tisíc korun. Příčinou se zabývají hasiči s policisty.