Ke vzniku požáru došlo v místnosti zvané dozrávárna banánů a dále se oheň rozšířil do dalších místností objektu. Poničena byla střecha, technologie objektu a zboží. Oheň napáchal škodu za bezmála 1 300 000 korun. Uchráněné hodnoty jsou přibližně dva miliony korun.
U požáru zasahovalo pět hasičských jednotek. Profesionálové z Prachatic a Prachatic, kterým pomáhaly jednotky Sboru dobrovolných hasičů z Lipovic, Vlachova Březí a Strunkovic nad Blanicí.

Příčina požáru je předmětem šetření a stanoveno je několik vyšetřovacích verzí. Prověřování věci provádí policisté z Obvodního oddělení Prachatice. Podle informace z Policie ČR se dnes na místo vydá psovod se služebním psem cvičeným na vyhledávání akcelerantů hoření.
Každá taková událost je velkou tragédií a majitel velkoskladu ovoce a zeleniny v Lipovicích Václav Brušák musí nyní řešit dodávky nasmlouvaného zboží.

„Když jsem se to v pátek pozdě večer dozvěděl, byla to pro mě hrozná rána. Byl jsem nějakých padesát kilometrů od Lipovic a rychle tam spěchal obhlédnout, co se stalo. Jsem z toho samozřejmě velice špatný, kromě ztrát kvůli požáru nyní přes víkend řeším změny dodávek. Musíme se s tím však nějak vyrovnat a rychle začít fungovat tak, abychom uspokojili naše zákazníky. Nechci spekulovat o důvodech požáru, věřím, že policisté vše brzy objasní,“ uvedl k tragédii majitel.