Hasiči vyjížděli ke hřišti do Rumpálovy ulice, kde hořelo odstavené VW Polo. „Šlo o úmyslné zapálení,“ řekla včera tisková mluvčí hasičů Vendula Matějů s tím, že požár vozidla ohlásila hasičům policejní hlídka.

Její slova potvrdila mluvčí prachatických policistů Radka Sovová s tím, že případ policie v současné době šetří. „Nedošlo ke zranění lidí a škoda na vozidle byla odhadnuta na čtyři tisíce korun,“ upřesnila s tím, že policisté si takové případy přebírají okamžitě, kdy vyšetřovatel hasičů stanoví, že šlo o úmysl. „Pátráme po pachateli,“ doplnila Sovová.

V blízkosti požáru stojí plynová stanice, případné ohrožení jejího výbuchu ale ředitel prachatických hasičů Milan Raba rezolutně odmítl. „Hořící vozidlo bylo zhruba deset až patnáct metrů od výměníku a naši lidé oheň zlikvidovali během patnácti minut. Nebezpečí nehrozilo,“ ujistil včera Raba s tím, že hasičům hrály do karet i sněhové závěje. Oheň se také proto nemohl rychle rozšířit.

V úterý shořelé vozidlo u hřiště evidují prachatičtí městští strážníci jako vrak, který zabírá veřejné prostranství. „Majitele jsme se již dopátrali a zároveň ho na stav upozornili,“ řekl včera ředitel Městské policie v Prachaticích Ivo Novotný. Upozornění majitel Volkswagenu Polo dostal v době, kdy autu chyběly pouze kliky u dveří a ještě proto nebylo možné mluvit o vraku. „Auto máme v evidenci od Silvestra loňského roku,“ upřesnil Ivo Novotný. Bezprostředně poté městští policisté zjistili majitele a kontaktovali ho. „To bylo asi před dvěma týdny, měli jsme od něj slib, že vozidlo do 20. ledna odstraní,“ dodal ředitel městské policie.

Další postup nechtěl odhadovat, neboť na odstranění vraku z komunikace města má každý dvouměsíční lhůtu, a ta v současné době běží. Nic na tom nemění ani fakt, že se z auta během čtvrt hodiny vrak stal.