Včerejší pošmourné ráno mohlo pro dvě ženy skončit tragicky. Sousedy v prachatické ulici Pod Lázněmi vytáhl na zahrady zvuk hasičských sirén. Jeden z domů zachvátily plameny.
„Slyšela jsem podivné praskání, když jsem se sprchovala. Nedalo mi to a podívala se na sousední dům. Z jeho oken šel kouř,“ popisovala Alena Janoušková z Českých Budějovic, která trávila s rodinou víkend u svých rodičů. Její manžel vyběhl k sousedům, aby zjistil, co se děje. Maminka volala hasiče. Otec se chopil zahradní hadice a začal ochlazovat zdi a střechu jejich domku. „Když tam manžel doběhl, už byl dům v plamenech. Věděli jsme, že tam musí být minimálně sousedka. Ta tam bydlí celoročně. Ještě tam ale byla její dcera,“ upřesnila.
Mladší z žen se zřejmě nadýchala kouřových zplodin, ale povedlo se jí dostat na zahradu včas. Starší paní vyvedli z domu až přivolaní hasiči. Dvě jednotky hasičů byly na místě asi za sedm minut od nahlášení. Obě ženy vyvázly bez zranění. Lékař záchranné služby je prohlédl a ponechal v domácím ošetřování. Domek není možné nějaký čas obývat, a tak jeho majitelka našla dočasný domov u druhé ze svých dcer.
„Příčinou požáru je technická závada na domácím elektrospotřebiči. Vzniklou škodu odhadujeme na dvě stě tisíc korun,“ řekla k příčinám nedělního ohně mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů. Podle našich informací šlo o stolní větrák v místnosti na potraviny. Již odpoledne začalo vyklízení objektu. Rodina obyvatelky nechala přistavit kontejner na odpad.