O půlnoci vzbudil paní Marii Jarošovou telefon od bratra, aby se šla podívat, co se ve Lhenicích děje. Sotva vyšla na balkon bylo jí jasné, že Lheničtí mají veliký problém. Hořela bývalá ubytovna. Paní Jarošová ní na celý život kouká z okna.  "Když jsem vyšla, jen to tak čoudilo a doutnalo, ale během půl hodiny šlehaly plameny na všechny strany a budova bývalé ubytovny byla zasažená ohněm téměř celá," popsala paní Jarošová noční požár ve Lhenicích. Zároveň poslala syna Štěpána, aby šel okamžitě fotografovat tu zkázu. (Fotografie najdete v naší fotogalerii a paní Jarošové za ně moc děkujeme, pozn. aut.). 

"Shořelo to celé na troud, byl to okál, šlo to strašně rychle" hodnotila následky požáru Marie Jarošová a upřesnila, že při pohledu na hasiče jí bylo jasné, že mají plné ruce práce hlavně s okolními budovami, které byly požárem ohroženy. Jsou tam garáže, další bytovky. "Vůbec nechci domýšlet, co se všechno mohlo stát," uvažovala obyvatelka Lhenic. 

Tisková mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů upřesnila, že se jednalo se o montovanou budovu o půdorysu 40×15 metrů. "Jednotky uvnitř naštěstí nikoho nenalezly, budova byla ve špatném stavu a nebyla užívána, odpojena byla i od energií," doplnila Vendula Matějů. Ubytovna zcela shořela, škoda byla vyčíslena na 2,5 milionu korun. Příčina vzniku je v šetření.