Mluvčí HZS Jihočeského kraje Vendula Matějů popsala: „U požáru zasahují profesionální hasiči ze stanic Prachatice, Křemže, Suché Vrbné a České Budějovice. Spolupracujeme se sedmi jednotkami SDH obcí, a to Lhenice, Netolice, Brloh, Strunkovice nad Blanicí, Chvalšiny, Křemže - Chmelná a Ktiš. Na požářišti točíme 16 cisteren a hasíme ze dvou automobilových plošin.“

Ve Lhenicích ve čtvrtek 29. června zachvátil požár dvě haly plné uskladněného sena. Takto to na místě vypadalo v sobotu 1. července.
Požár ve Lhenicích, den třetí. Ze sena ve shořelých halách stále šlehají plameny

Požár zasáhnul dvě haly bezprostředně na sebe navazující. Uvnitř je uskladněno přibližně 150 balíků slámy. 

Co je lokalizace požáru? To je okamžik, kdy se požár v průběhu zásahu přestal šířit a síly a prostředky jednotek na místě zásahu postačují k zabránění jeho dalšího šíření.
Likvidace požáru je chvíle, kdy je zásahem ukončeno nežádoucí hoření. 

„Uvnitř není žádná osoba, není ani nikdo ohrožen. Sklady hoří v plném rozsahu, u jedné z hal se propadla střecha. Podařilo se zachránit zemědělskou techniku, která byla uvnitř. Zřídili jsme dvě čerpací stanoviště - jedno z hydrantu a druhé v místním rybníku ve Lhenicích. Zásah stále trvá. Podle rozhodnutí bude část balíků vyskladněna a dohašena, další balíky budou ponechány ke kotrolovanému vyhoření,“ popsala dále Vendula Matějů.