Do jednotlivých skupin byly nalosovány nejprve čtyři aktuálně nejlepší týmy soutěží a poté dolosovány ty zbylé. A nasazení favorité své postavení potvrdili a postoupili následně mezi nejlepší čtyři týmy turnaje. Ale los si přeci jen trochu zašpásoval, když byly do skupiny B proti sobě nalosovány aktuálně nejlepší tým soutěží Šumavan Vimperk a historicky nejúspěšnější tým turnaje H.B. mostové jeřáby Prachatice.

Favoritem skupiny A byla štika letošních soutěží SK Svatá Maří. Ta také porazila Zálezly i Libín Prachatice B a postoupila dál z prvního místa. V souboji o místo druhé zvítězili Zálezelští nad Libínem 5:2 a šli do skupiny o 5. – 8. místo.

V již zmiňované skupině B byl domácí Šumavan Vimperk A suverénní a Mostové jeřáby i Rohanov porazil shodně 5:0. Ze druhého místa šli hráči Mostových jeřábů, když přehráli Rohanov 5:1.

Do skupiny C byli jako jednička nalosováni hráči Netolic a roli favorita jasně splnili. Porazili Slávii Prachatice 5:1 a Vimperk C 5:0. V souboji o druhé místo pak zvítězila Slávia nad domácím céčkem 5:3.

Nejvyrovnanější byla skupina D. Dramatický byl již první zápas mezi béčky Vimperka a Mostových jeřábů Prachatice. Hosté se dostali do vedení 3:0, ale to nakonec ztratili a z výhry se radovali domácí. Hráči Prachatic zabojovali i proti favorizovanému celku Lhenic, ale na víc než výsledek 3:5 to nakonec nestačilo. V souboji o vítěze skupiny pak Lheničtí porazili béčko Vimperka 5:2.

Po zápasech ve skupinách se turnaj dostal do části, kdy se již hrálo o konečné umístění. Týmy na třetích místech hrály o deváté až dvanácté místo, druzí o páté až osmé místo a třetí ve skupinách o postavení v nejlepší čtveřici. Dopředu bylo dáno, že v semifinálových bojích těchto skupin proti sobě nastoupí celky ze skupin A a C a poté B a D.

V soubojích o 9. – 12. místo byly úspěšné týmy z Prachatic. Nejprve si Libín E poradil 5:1 s vimperským céčkem a poté béčko Mostových jeřábů 5:2 s Rohanovem. V souboji o místo jedenácté pak zvítězil Rohanov nad Vimperkem C 5:1. Souboj o místo deváté byl podstatně vyrovnanější a hráči Mostových jeřábů B slavili výhru 5:3 nad Libínem E.

Souboje o páté až osmé místo byly hodně vyrovnané. Zápasy tak trochu kopírovaly souboje ze spodku tabulky soutěže OP I, i když ne vždy byly týmy v plné síle. Drama se odehrálo v souboji TTC Zálezly – Slávia Prachatice. Rozhodoval až úplně poslední zápas a vítězství 5:4 slavili hráči Zálezel. Druhé semifinále této skupiny již bylo jasnější a celek Mostových jeřábů Prachatice porazil vimperské béčko 5:1. Vimperští si však hned poté napravili sebevědomí v zápase proti Slávii, zvítězili jednoznačně 5:1 a brali sedmé místo. V zápase o místo páté pak Mostové jeřáby zvítězily nad Zálezelskými 5:2.

Finálová část přinesla také jedno velké drama. V dlouhodobé soutěži smetli hráči Svaté Maří Netolické vysoko 17:1, tentokrát dospěl jejich vzájemný souboj do posledního duelu. V něm Fleišman udolal Pižla a postup do finále slavili hráči ze Svaté Maří. Druhé semifinále bylo jednoznačnější a vimperské áčko zvítězilo nad Lhenicemi 5:1. Odvěké derby Buchtářů s Peckáři (Netolice – Lhenice) o třetí místo mělo nakonec nečekaně rychlý vývoj a Netoličtí vyhráli 5:0. Ve finálovém souboji Vimperka A se Svatou Maří bylo předem jasné, že kdo vyhraje souboj jedniček těchto týmů, ten vyhraje patrně i celý turnaj. Souboj Luďka Pavlíčka s Liborem Schořem přišel na řadu ve druhém kole zápasů, vyhrál domácí Pavlíček a nasměroval tak Vimperské k celkovému vítězství. To se také stalo a utkání skončilo 5:3 pro domácí.

Konečné pořadí: 1. Šumavan Vimperk A, 2. Svatá Maří, 3. Netolice, 4. Lhenice, 5. H.B. mostové jeřáby Prachatice, 6. TTC Zálezly, 7. Šumavan Vimperk B, 8. Slávia Prachatice, 9. H.B. mostové jeřáby B, 10. Libín Prachatice E, 11. SK Rohanov, 12. Šumavan Vimperk C.

Nejúspěšnějším hráčem turnaje byl Luděk Pavlíček z Vimperka A, který vyhrál všechny zápasy, ke kterým nastoupil.

Vimperští pořadatelé jako obvykle připravili krásné ceny pro všechny zúčastněná mužstva. O jejich předání se kromě hlavního organizátora turnaje Jiřího Hyky postarali i nový předseda TJ Šumavan Vimperk Libor Kudláč a starostka Vimperka Jaroslava Martanová.

„Máme za sebou další ročník, ale pomalu ani nebude čas si oddechnout a začne se s přípravami toho patnáctého,“ smál se Jiří Hyka a dodal: „Domácí konečně protrhli smůlu a zvítězili v turnaji po dlouhých sedmi letech. Díky všem za výborné výkony, výborné vystupování, je vidět, že jsme jedna velká parta a závěr kalendářního roku si dokážeme v pohodě užít. Tak za rok zase na shledanou.“