Akci pořádal místní oddíl „Bloody bones", který dokázal zajistit kompletní účast jezdců, a to nejen z České republiky, za což patří pořadatelům velký dík.
V sobotu se měly odjet disciplíny Hybrid a Tight slalom ve sportovním areálu Plovárenská a v neděli se měl jet obří slalom na místním letišti. „Deštivá sobota nám připravila přímo adrenalinový program, střídavě čekání na slunce a vítr, které by vysušily trať, poté rozhodnutí změnit program závodů a vše přesunout do areálu letiště, kde byla naděje že plocha uschne dříve s tím, že by se odjel takzvaný obřák (giant slalom). To se uskutečnilo, začaly tréninkové jízdy, pak se odjelo i první kolo giant slalomu žen, ale další deštivé mraky sobotní program definitivně ukončily. Pro pořadatele nic příjemného, jen spousta práce, přesun, vysoušení  tras a podobně. Nicméně pro skatovou komunitu to není zas taková tragedie, protože mimo to, že si všichni přijeli zazávodit a nedarovat si ani setinu, tak se přijeli všichni také i bavit," popsal dění prvního dne prachatický závodník Roman Podlaha.

Vše se tedy muselo přesunout do nedělního programu. „Nedělní ráno nás ještě jednou postrašilo krátkou sprškou, ale pak se začalo přes mraky prodírat sluníčko  a to mělo pro prachatický skateboarding vyloženě zlatý odlesk, který vydržel po celý den. Postaraly se o něj naše nejmladší závodnice Tereza Podlahová v kategorii děti do jedenácti let, která získala již cenné kovy na letošním Mistrovství světa ve Stuttgartu, odkud přivezla dvě stříbrné a jednu zlatou medaili, a v ženách za tým SGB Prachatice Eva Jedličková, která letošní přípravu nasměrovala právě k těmto závodům, protože v Českém poháru  vzhledem k zaměstnání  v zahraničí nemůže objet všechny závody a tudíž myslet na nejlepší umístění. Obě holky nám postupně přinášely zlaté chvilky ve všech zmiňovaných závodech giant, hybrid a tight a samozřejmě  pak i zlato v celkovém hodnocení  Over-all," komentoval s radostí nedělní závody R. Podlaha a doplnil: „Ve všech disciplínách  vládla po sobotním půstu zdravá bojová nálada a samozřejmě bouřlivá atmosféra diváků a ostatních závodníků, kteří právě nebyli na trati, podporovaná moderátorem celé akce Bruno Wichem z pořádajícího klubu. Pro prachatický skateslalom  úžasná neděle a zadostiučinění za strávené tréninkové hodiny na Tatraně a v poslední době na cyklostezce na Lázních."

Závěrečným  podnikem letošního seriálu Českého poháru ve skateslalomu budou závody v Plzni, kde se jede na rovném povrchu v areálu Škoda. „Naší  tréninkovou plochou se tedy  stane opět náš Tatran, svými podmínkami  velmi podobný, kde by mimo jiné v budoucnu mohl vzniknout i nový betonový skatepark pro freestyle, o kterém v současné době probíhají jednání za účasti zastupitelů města, skate oddílu Prachatice a eventuální  provádějící  stavební firmou, jež  by nahradil  ten náš již v současné době zastaralý park, který nemůže   zdaleka konkurovat těm novým skateparkům vznikajícím v mnoha našich městech. Nemůžeme pak motivovat  ostatní špičkové závodníky sem přijíždět a tudíž i pořádat nějaké závody vůbec, a který by umožnil dosahovat našim dětem a mládeži stejně dobrých výsledků i v dalších skatových disciplínách a hlavně by zcela určitě vrátil Prachatice zpět na světovou skateboardovou mapu, kam  v minulosti naše město  neodmyslitelně patřilo," doplnil Roman Podlaha .

Dále prachatický skateslalom na MČR reprezentovali v kategorii Man open Roman Podlaha a Miroslav Bartoš. V kategorii mládež 12 – 14 let pak Radka Podlahová.