Představila se dvanáctka týmů ze soutěží na Prachaticku, kterou do turnaje pozval jeho pořadatel Jiří Hyka. „Máme to nastavené tak, že hrají klubová družstva. Pokusy o sestavení týmů speciálně pro turnaj neberu, chci, abychom se scházeli jako v sezoně a v klidu si užili předvánoční atmosféry," uvedl k turnaji Jiří Hyka.

Tradičně byly týmy nalosovány do čtyř skupin po třech týmech, kde se hrálo každý s každým. Vítězové postupovali do semifinále, druzí do boje o páté místo a třetí do skupiny o deváté místo.

Ve skupině A se schylovalo hned v úvodu k překvapení, kdy hráči Rohanova dlouho vedli nad Vimperkem, ale nakonec domácí vyhráli 5:4. Favoritem skupiny dle postavení v dlouhodobé soutěži měla být Martyna Malovice, ale turnaje jsou o něčem jiném a Vimperští vyhráli i druhý zápas 5:4 a šli do semifinále. Malovičtí si pak uhráli alespoň druhé místo.

V béčku byli nejvýše nasazeni Netoličtí. Oni i hráči Zálezel porazili shodně 5:0 vimperské céčko. O prvenství si tedy Netoličtí zahráli právě se Zálezly. Po zajímavě bitvě nakonec zvítězili 5:3 a dostali se stejně jako před rokem do semifinále.

Zajímavý byl los skupiny C. Jelikož se do turnaje nasazuje podle aktuálního pořadí v soutěžích, střetli se zde loňští semifinalisté Libín Prachatice E a H.B. mostové jeřáby Prachatice. Libín však nastoupil v naprosto jiné sestavě než před rokem, protože tehdejší hráči postoupili do vyšších soutěží a nemohli ve Vimperku hrát. Mladíci sice nepostoupili do semifinále, ale ukázali, že mohou být za rok mezi spolufavority. Oba celky porazily překvapivě hladce 5:0 Slávii Prachatice B. V souboji o prvenství ve skupině slavila úspěch zkušenost hráčů Mostových jeřábů, kteří vyhráli 5:1.

Velkým favoritem skupiny D byl Pinnfall bar Volary, který byl do turnaje losován z nejvyšší příčky. Ten svou roli potvrdil, porazil béčko Mostových jeřábů 5:1 a áčko Slávie Prachatice 5:2. V souboji o druhé místo ve skupině vyhrálo áčko Slávie 5:2.

Ve skupině o deváté místo nejprve Slávia B zvítězila nad Rohanovem a H.B. mostové jeřáby B nad Vimperkem C. V souboji o 11. místo slavili vítězství nad vimperským céčkem hráči Rohanova. V boji o místo deváté si vedla lépe Slávia Prachatice B a odsunula na místo desáté béčko Mostových jeřábů Prachatice.

Skupina o místo páté nejprve začala semifinálovými výhrami Slávie Prachatice A nad Zálezly a těsným vítězstvím Libína Prachatice E nad Martynou Malovice. Hráči Malovic pak i potřetí v turnaji prohráli 4:5, skončili osmí a příčku před nimi hráči ze Zálezel. Ve finále této skupiny mladíci z Libína udolali áčko Slávie a vybojovali si páté místo.

V semifinále nejvyšší skupiny se podařilo hráčům H.B. mostové jeřáby Prachatice přehrát domácí Šumavan vysoko 5:0, přestože jednotlivé zápasy byly vyrovnané. Ve druhém semifinále zvítězil Pinnfall bar Volary nad Netolicemi 5:2. Dvojice do bojů o medaile tedy byly jasně dány. V souboji o místo třetí byli úspěšnější domácí, kteří odsunuli na místo čtvrté Netolické. Ve finále celého turnaje šli do vedení Volarští, hráči Mostových jeřábů však otočili na 2:1 v jejich prospěch. Za volarské pak srovnal V. Zajac, jednička týmu. Další tři zápasy však již patřily prachatickému týmu, který tak zvítězil 5:2.

Konečné pořadí: 1. H.B. mostové jeřáby Prachatice (Jírovec, P. Klíma, V. Klíma), 2. Pinnfall bar Volary (Lorenčík, Podroužek, Zajac), 3. Šumavan Vimperk A (Hyka, Kortus, Kunc, V. Rejšek), 4. Netolice (Nohava, Šortner, Pižl), 5. Libín Prachatice E (Holub, Kadlec, Kraus, Krotký), 6. Slávia Prachatice A (Brak, Korbel, Tkáč), 7. TTC Zálezly Silovský, Jar. Trojan, Jiří Trojan), 8. Martyna Malovice (Kolář, Milota, Plojhar), 9. Slávia Prachatice B (Chochol, Pešek, Schrenk), 10. H.B. mostové jeřáby Prachatice B (P. Klíma ml., Kocourek, Kováč), 11. Rohanov (Randák, Rychtář, Šťastný, Švec), 12. Šumavan Vimperk C (Fuchs, Křivánek, Ryska). Ceny všem týmům společně s Jiřím Hykou předal starosta Vimperku Bohumil Petrášek a popřál všem mnoho osobních a sportovních úspěchů. Speciální ocenění dostal domácí Milan Rejšek ke svým padesátinám.

„Jsem rád, že se turnaj znovu vydařil a všichni odjížděli spokojeni. O tom vypovídalo i závěrečné posezení v restauraci Terasa, kde jsme společně turnaj vyhodnotili a slíbili si, že se za rok potkáme znovu. Děkuji všem za fér boje a výbornou atmosféru jak při turnaji, tak i po něm," dodal k turnaji Jiří Hyka.