Ve středu 4. října ve věku 61 let skonal po těžké nemoci bývalý vynikající atlet Karel Kolář, halový mistr Evropy v běhu na 400 metrů a stříbrný medailista z evropského šampionátu pod širým nebem.

Karel Kolář se narodil 16. prosince 1955 v Jindřichově Hradci, s atletikou začínal v nedaleké Nové Včelnici pod vedením Josefa Jelínka. Pokračoval v pražské Rudé hvězdě, ale největší výkonnostní vzestup zaznamenal v Jablonci nad Nisou, kam se přesunul v roce 1976.

Mezi jeho největší úspěchy patří stříbrná medaile v běhu na 400 metrů z mistrovství Evropy v Praze v roce 1978, kde vybojoval i bronz se štafetou. Rok na to se stal ve Vídni halovým evropským šampionem a na tento úspěch navázal ještě druhým místem v roce 1980 na ME v Německu. Ve stejném roce reprezentoval Československo na olympiádě v Moskvě, kde na čtvrtce obsadil třinácté místo a jako finišman štafety doběhl sedmý. Devítinásobný mistr republiky rovněž hájil barvy Evropy na Světovém poháru v Kanadě, dvakrát se stal vítězem ankety Atlet roku. Na ME v Praze v roce 1978 vytvořil časem 45,77 československý rekord, který překonal až po 34 letech Pavel Maslák.

Po skončení sportovní kariéry Karel Kolář působil dlouhé roky v jabloneckém v atletickém oddíle, kde se věnoval především práci s talentovanou mládeží, živil se rovněž jako masér. Dvanáct let byl i členem zastupitelstva města Jablonec nad Nisou.

Před třemi lety se vrátil do svého rodného města a hned se zapojil do činnosti jindřichohradeckého atletického oddílu SKOK, který neskutečně pozvedl.

Ve středu však srdce tohoto charismatického a rovného chlapa dotlouklo…

Poslední rozloučení s Karlem Kolářem se uskuteční v pátek 13. října v 11:30 hodin v obřadní síni kostela sv. Václava v Jindřichově Hradci.