Na startu tentokrát chyběl vítěz prvního závodu Jan Kadúch.
V úvodu závodu byli hodně aktivní především mladší závodníci Dukly Praha Vojtěch Hačecký a Ondřej Vendolský. V popředí byli vidět i domácí závodníci Michael Boroš a Ondřej Bambula z CT Tábor. Nenápadně sbírali bod po bodíku také zkušení borci Zdeněk Mlynář a Milan Kadlec.
Právě úřadující mistr republiky Kadlec zpočátku pomáhal svým mladším oddílovým kolegům.
Poslední okruhy již Kadlec s Mlynářem zcela ovládli a dvojnásobný vítěz Táborských okruhů Zdeněk Mlynář nakonec zvítězil. Pomohlo mu zejména prvenství v posledním okruhu, za které nasbíral dvojnásobný počet bodů. Druhé místo zbylo na Milana Kadlece a pro třetí místo si tentokrát dojel Tomáš Medek z pražské Sparty.
Z Jihočechů se do první desítky vešli táborští cyklisté Ondřej Bambula a také Michael Boroš.
Oproti prvnímu závodu měla početnější zastoupení kategorie juniorů.
Na start se postavilo tentokrát devět mladých jezdců, z nichž jedinému Adamu Ťoupalíkovi z CT Tábor se podařilo získat bod a závod juniorů vyhrál. Druhý dojel jeho oddílový kolega Martin Dejmek. Třetí byl závodník z Chotovin Pavel Camrda, který hájí barvy rakouské stáje.
VÝSLEDKY
Muži: 1. Mlynář Zdeněk (Bikezone.cz) – 30 bodů, čas 1:01:28, 2. Kadlec Milan (Dukla Praha) – 19 b., 3. Medek Tomáš (Sparta Praha) – 15 b., 4. Vendolský Ondřej (Dukla Praha) – 12 b., 5. Bambula Ondřej (CT Tábor) – 9 b., 6. Boroš Michael (CT Tábor) – 7 b., 7. Hunal Martin (Sparta Praha) – 5 b., 8. Hačecký Vojtěch (Dukla Praha) – 5 b, 9. Hebík Martin (CK Příbram) – 4 b, 10. Okrouhlický Tomáš (Sparta Praha) – 4 b.
Kategorie junioři: 1. Ťoupalík Adam (ČEZ Cyklo Team Tábor) – 1 bod, čas 57:12, 2. Dejmek Martin (ČEZ Cyklo Team Tábor), 3. Camrda Pavel (NÖ Rad Union).
Zdeněk Mlynář: „Minule jsem jel poprvé po delší době, takže tomu odpovídal i výkon. Nohy už se mi rozjely, takže tentokrát to bylo lepší."