Při výčtu úspěchů všech deseti nejvýše umístěných jednotlivců se to hemžilo výbornými výsledky nejen v republikovém měřítku, ale i daleko za hranicemi České republiky. Na stupínek nejvyšší nakonec vystoupala stolní tenistka Libínu Prachatice Zdena Blašková. Ve své kategorii mladších žákyň nemá v České republice konkurenci, ve starších je mezi  osmi.

Ve své věkové kategorii v loňském roce vybojovala 7. místo na neoficiálním evropském šampionátu, které pak potvrdila šestým místem na turnaji nejlepších šestnácti žebříčkově postavených hráček celé Evropy.

Na to, že by mohla anketu na Prachaticku vyhrát,  Zdena ve své skromnosti ani nepomyslela. „Čekala jsem, že budu tak kolem osmého místa, mamka tvrdila kolem čtvrtého. Asi se moc podceňuji, ale to je hodně často. Měla jsem sice dobrou sezonu, ale myslela jsem si, že jsou tady  sportovci, kteří budou v anketě přede mnou."

Jak již bylo řečeno, mladá hráčka je v republice suverénkou své kategorie a je i ve špičce starších žákyň. Má tedy ještě motivaci se zlepšovat? Sama dříve hovořila o tom, že by chtěla překonat výsledkově svou starší sestru Dagmar. „To platí pořád, chtěla bych být lepší než Dáša. Řekla bych, že v tuto chvíli ještě musím trochu sestru dohánět," hovořila o motivaci do další práce Zdena Blašková.

Při galavečeru ji tak trochu s humorem popíchl i šéftrenér Libínu Jan Bauer nejstarší slovy, že je výborná, ale jeho ještě nikdy neporazila. Zdena však kontruje: „Je pravda, že jsem ho ještě neporazila, ale naposledy jsme proti sobě hráli přede dvěma roky, když jsem sotva viděla přes stůl."

V dalších týdnech Zdenu čekají důležité turnaje s tím, že by se jí mohlo podařit dostat se do nejužšího českého výběru, což by hodně ulehčilo i rodinnému rozpočtu. „Víceméně teď platíme vše ze svého, nebo co seženeme, pokud by to vyšlo, náklady by mohl hradit svaz," doplňuje trenér a otec v jedné osobě Ivo Blaško.