Strakoničtí házenkáři podlehli v dalším kole Chance extraligy druhým Lovosicím 28:36. Na palubovce se objevil v roli pivota i domácí trenér Michal Zbíral a čtyřikrát se zapsal do střelecké tabulky. V roli trenéra jej nahradil předseda strakonické házené Miroslav Vávra.

"Lovosice předvedly výkon, jaký jsme očekávali. Prezentovaly se velice dobrou házenou, oprávněně jsou na druhém místě tabulky. Kvůli dvěma zraněným pivotům jsme do hry museli poslat trenéra Michala Zbírala, který je zastoupil velice dobře. Je vidět, že má kvalitu a kdyby byl zdravý, mohl by dál v extralize hrát. Soupeř přijel v plné sestavě, nic nepodcenil a měl agresivnější přechod po našich chybách v útoku. Tím nás trestal," hodnotil utkání Miroslav Vávra a doplnil: "V první půli jsme dokázali držet krok, po změně stran nám hosté odskočili a zápas se jen dohrával. Bohužel nás srážely chyby v útoku, které plynuly z dobré agresivní obrany soupeře."

Chance extraliga házenkářů: HBC JVP Strakonice 1921 - HK FCC Město Lovosice 28:36 (16:20).
Strakoničtí házenkáři favorita potrápili, přesto soupeř vyhrál o osm gólů

Strakonické házenkáře za výkon pochválil i trenér Lovosic Roman Jelínek. "Strakonice mají svoji kvalitu, hlavně v domácím prostředí, nečekal jsem tedy nijak lehké utkání. Pokud je pustíte do hry a získají patřičné sebevědomí, je tady pokaždé fantastická atmosféra a diváci je ženou k parádním výkonům. Několikrát jsme tedy hráče upozorňovali, že nesmí přijít žádné podcenění. K tomu nedošlo, díky čemuž jsme si vytvořili větší brankový rozdíl. Myslím, že rozhodla šíře našeho kádru," hodnotil utkání trenér Lovosic.

Na straně domácích byl vyhlášen mužem utkání Lukáš Fencl. "Sice jsme měli na lavičce už i hráče z marodky, ale žádný z nich ještě nebyl stoprocentně fit. Chtěli jsme je použít hlavně ve chvíli, kdy by zápas byl více vyrovnaný a věděli bychom, že máme šanci bodovat. Návrat Michala Zbírala na hřiště pro nás byla podpora, měli jsme v hlavách, že nechceme zklamat trenéra, který tam s námi běhá. U něj bylo vidět, že se do zápasu dostal, že chce víc. Díky tomu šel nahoru celý tým. Měli jsme však problém v tom, že jsme zbytečně ztráceli balony a z protiútoků jsme lacino inkasovali. Dostali jsme jich fakt hodně, toho bychom se měli vyvarovat," hodnotil výkon domácích Lukáš Fencl.

Zdroj: HBC JVP Strakonice