Zázrak se nekonal, Jihostroj má letos stříbro

Liberec - Liberec nezaváhal, Jihostroj zázrak nepřipravil. Dukla po vítězství slaví mistrovský titul.

25.4.2015

Trenér Jan SvobodaFoto: Deník/ Jaroslav Sýbek

Trenér Jan Svoboda připravil pro 5. pokračování série změnu na postu nahrávače. Habra nahradil zkušenější Zapletal. Přímo před zraky ministra obrany ČR Martina Stropnického se Dukla vypravila za prvním mečbolem.
Domácí začali náporem, hostům se ke všemu zlému za stavu 12:7 zranil univerzál Michal Kriško. První set nabídl exhibiční představení týmu trenéra Nekoly. „Podání rozhoduje, soupeř na nás tlačí, v setsavě jsme se protočili, třeba vývoj série někdo z nás dokáže zlomit," vyprávěl mezi sety blokař Radek Mach.
Do druhého setu kouč hostů znovu zamíchal kartami. Na post univerzála vyslal Plevu, na nahrávku Habra, na lavičce zůstal nevýrazný Michálek. Liberec byl jasně lepší, zázračně rychle uzdravil svůj kotník Kriško, který se za stavu 11:5 vrátil do zápasu. Jenže stejně jako po hřišti pokulhával univerzál Jihočechů, pokulhával i výkon celého týmu – 25:21.
Hosté se až ve třetím setu poprvé objevili ve vedení (5:6), ale to byl opravdu jen záblesk. Dukla už si titul z rukou vyrvat nenechala.
Jihostroj skončil v extralize na stříbrném stupínku.

Liberec – Jihostroj ČB 3:0 (14, 21, 20), rozhodčí Hudík, Krtička. Čas 82 minut. Diváků 1800. Konečný stav série 4:1.
Jihostroj ČB: Zapletal, Kriško, Sobotka, Mach, Kuliha, Michálek – libero Hupka (Fila, Pleva, Habr).

Autor: Kamil Jáša

25.4.2015 VSTUP DO DISKUSE

Z Milevska si vezou florbalisté pouze bod.