Již zítra je na pořadu další ročník Šumavského MTB maratonu České spořitelny horských kol. Ten pořádá Fischer Ski klub Šumava Vimperk a závod je zařazen do seriálu Kolo pro život. Pořadatelé přichystali tři zajímavé tratě o délkách B 54, C 29 a D 12 kilometrů. Z velké části se pojede v CHKO a tratě hodně kopírují ty loňské. Závodníci zavítají i do Vimperku.


Jako první odstartují v 11.30 hodin závodníci na trati B (54 km), a to z parkoviště pod sjezdovkou Kobyla. Celkové převýšení závodu bude úctyhodných 1579 metrů a na závodníky čeká řada náročných stoupání a samozřejmě i sjezdů.


O hodinu později odstartují zbylé dvě kategorie C a D, a to z prostoru Lyžařského stadionu na Churáňově. zde bude i cíl pro všechny kategorie. Zkrátka však nepřijdou ani ti nejmladší bikeři, kteří nemohou jet delší závody. V čase od 9 do 12 hodin je právě pro děti připraveno několik závodů, které vedou lesy v okolí churáňovského lyžařského stadionu. Pojede se jednak na odrážedlech a jednak na kolech. Zde je připraveno pět kategorií od U5 do U12.


V neděli jsou na programu další dva zajímavé závody. Prvním z nich je běžecký závod Šumava trail Run Zadov, který je pátou částí seriálu Salomon trail Running Cup. Tentokrát jsou pro závodníky připraveny trasy na 21 a 9 kilometrů. Zajímavé je zde i převýšení závodů, na kratší trati je to 350 metrů, na delší 570 metrů. Centrem dění bude stejně jako v sobotu při Šumavském MTB maratonu Lyžařský stadion na Churáňově. V 11 hodin startují závodníci na delší trati, deset minut po nich běžci na 9 km. Ani zde pořadatelé nezapomněli na ty nejmenší. V 9 hodin startuje kategorie do 5 let, o dvacet minut později U7. V 9.40 hodin vyrazí na svou trať závodníci v kategorii U9 a úderem desáté hodiny U11. jako posledním vloženým závodem je kategorie U13, ta startuje v 10.20 hodin.


A třetím víkendovým závodem na Zadově je nedělní Specialized Enduro Race Zadov. Závod je třetí částí Enduro série a spolupořádají ho Bike klub Vimperk a ČUS Lyžařský areál Zadov. Závodníky čeká okruh dlouhý přibližně 30 kilometrů, na kterém bude pět rychlostních zkoušek. Nejdelší RZ bude mít 2200 metrů, nejkratší pak kilometr Celková délka RZ je 7300 metrů, zbytek tratě budou přejezdy. Zázemí akce bude u spodní stanice lanovky na Kobylu, kde se také bude v 10.00 hodin startovat. Účast v závodě dle informace pořadatelů potvrdil i mistr světa ve fourcrossu Michal Prokop, který se nyní specializuje na Enduro.