„Do 15. června musejí mít kluby zaplaceny evidenční poplatky za hráče pro novou sezonu. Od pondělka mohou správci jednotlivých klubů již pracovat v registru na evidenčních seznamech a po zaplacení poplatků budou tyto seznamy potvrzeny a pak se již bude moci začít pracovat na soupiskách," připomíná klubům stolního tenisu v okrese sekretář regionálního svazu Josef Brak.

Přihlášky do soutěží v okrese je třeba odevzdat nejpozději do 30. června. Startovné v soutěži dospělých činí 250 korun, u žákovských týmů je to 100 korun. Podle počtu přihlášených družstev se následně rozhodne o systému soutěží. „Na schůzce klubů po skončení uplynulého ročníku bylo rozhodnuto, že pokud se do okresních soutěží přihlásí 28 týmů a méně, bude se hrát dvoustupňově, pokud bude přihlášených více než 28, bude se již hrát třístupňově. Zatím tedy vyčkejme, jak bude systém soutěží vypadat. Každý ale již ví, ve kterých soutěžích bude v tom kterém případě hrát," doplňuje k nové sezoně Josef Brak.

Novinkou bude zavedení žákovských soutěží. Ty se naposledy hrály na Prachaticku před několika desítkami let a nyní se obnovují. S mládeží se pracuje na kvalitní úrovni nejen v Prachaticích, ale plody práce trenérů již se začínají projevovat v Netolicích, Lhenicích, Ktiši, Lenoře, Volarech, Horní Vltavici, Vimperku i jinde. „Je výborné, že se s mládeží začalo takto pracovat, alespoň tento sport na Prachaticku neskončí pro nedostatek hráčů," shodují se trenéři napříč celým okresem.

Od poloviny května začal běžet i přestupní termín v soutěžích stolních tenistů. „Bylo by dobré, kdyby kluby, kterých se přestupy týkají, je vyřídily do uzávěrky evidenčních seznamů," vyzývá kluby sekretář.

Již druhou sezonou se hovoří o změně hracích míčků na stolní tenis. Tento problém kluby samozřejmě hodně zajímá, byly by to zvýšené náklady do nové sezony. „Pokud nedojde ke změně na krajské konferenci stolního tenisu, která se koná 6. června, bude se i další sezona hrát se stávajícími míčky," upokojuje kluby Josef Brak. Dle zákulisních informací by do nové sezony v tomto směru k žádným změnám dojít v jižních Čechách nemělo.