V krajské metropoli změřili Vimperští síly s B týmy Dačic a domácích Štírů. K utkáním z různých důvodů odcestovala pouze osmička statečných, a tak klání se soupeři z horních pater tabulky byla spíše o tom důstojně odehrát oba zápasy.

TJ Centropen Dačice B – TJ Šumavan Vimperk 6:9 (2:2, 2:5, 2:2)

Branky Vimperka: 5. Myslík, 13. Myslík (Pešl ml.), 25. Havelka (Křešnička), 25. Křešnička, 28. Křešnička (Havelka), 28. Pešl ml. (Černý), 28. Černý (Robl), 33. Pešl ml., 40. Havelka (Pešl ml.).

Sestava: Sippl (Říha) – Pešl st., Gabauer, Myslík - Pešl ml., Černý, Robl, Havelka, Křešnička

"Opět jako vždy v soubojích s B týmy jsme před utkáním po očku pokukovali, s kým na nás Dačice vyrukují, ale jelikož soupeř přivezl do Budějovic kompletní dvě pětky, bylo celkem jedno, jestli mají na soupisce hráče z A týmu či nikoliv. Početní výhoda byla jednoznačně na jejich straně, a tak jsme do utkání vstupovali s jasnými pokyny - nikam se nehnat, hrát co nejvíce na balónku a postupem času se uvidí, zda budeme schopni se zápasem něco udělat. Začátek utkání byl dost ospalý, hrál se nepříliš pohledný florbal s minimem šancí, přesto padly dvě branky na obou stranách hřiště a první třetina tak dopadla smírně. Stavidla přece jen aktivnější a pohlednější hře byla popuštěna v polovině utkání, kdy v tříapůlminutovém úseku padlo celkem sedm branek. A jelikož z této na branky bohaté pasáže jsme vyšli jako vítězi v poměru 5:2, byl stav skóre na konci druhé části výrazně příznivější pro nás. Přestože se soupeři podařilo hned v první střídání závěrečného dějství snížit na rozdíl dvou branek, byli jsme již v takovém laufu, že jsme zápas zkušeně pohlídali, přidali dva góly jistoty a po vítězství 9:6 brali velmi důležité tři body," komentoval utkání trenér Petr Křešnička.

FBC Štíři České Budějovice B – TJ Šumavan Vimperk 11:7 (2:2, 4:2, 5:3)

Branky Vimperka: 6. Myslík (Gabauer), 15. Gabauer (Robl), 19. Robl (Křešnička), 26. Pešl ml. (Gabauer), 31. Gabauer (Havelka), 41. Křešnička (Havelka), 45. Křešnička (Gabauer)

Sestava: Sippl (Říha) – Pešl st., Gabauer, Myslík - Pešl ml., Černý, Robl, Havelka, Křešnička

"Ve druhém utkání nás čekal soupeř, který se netají tím, že by letos rád postoupil o soutěž výše, čemuž také přizpůsobil kádr. A skutečně, srovnáme-li tým proti němuž jsme nastupovali v minulé sezóně s tím současným, mnoho známých tváří bychom tam nenašli. Přesto bilance vzájemných zápasů hovořící v náš prospěch v poměru 2:0 nás udržovala v pozitivní náladě. Bohužel kvalitě a zejména početní převaze soupeře se v tomto utkání již nedalo odolat a jasně se ukázalo, že hrát florbal na nějaké úrovni se s osmi hráči do pole prostě nedá. Hráči Štírů si byli od samého úvodu zápasu přesně vědomi toho, co a jak mají hrát, aby soupeře, jenž nemohl střídat ani dva kompletní útoky, porazili. I když předváděli chvílemi až profesorskou hru s mnoha individuálními chybami, které jsme dokázali trestat a držet se tak dlouho v kontaktu, hru zcela ovládali, dlouhé pasáže nás nepustili k míčku a ve chvíli, kdy jsme začali nedostupovat hráče a byli o krok pozadu v soubojích, udeřili. Během 52 vteřin vstřelili tři branky a bylo v podstatě po utkání," komentoval duel Petr Křešnička a následně shrnul celý turnaj: "Je to v našem týmu již ohraná písnička. Vždy, když se zdá, že se blýská na lepší časy, a že se na posledním turnaji v prosinci ve Strakonicích skutečně blýskalo (nastoupili jsme ve dvou kompletních formacích a předváděli nádherný florbal, který přinesl dvě vítězství), tak přijde zase facka a vše se vrátí do starých zajetých kolejí. Turnaj v Českých Budějovicích opět ukázal, že tým má obrovský herní potenciál, ale to, že k více než polovině utkání v sezóně nenastupují ani dvě kompletní pětky, vše, včetně nadšení a psychiky, shazuje. Osmička hráčů, která v Budějovicích nastoupila, odvedla vynikající výkon, díky kterému jsme si připsali alespoň tři body, jež nás udržely na 3. místě tabulky. A 3. místo, zdá se, bude pro nás v této sezóně také asi maximem dosažitelného."

Závěrem bychom vás chtěli pozvat na náš „domácí“ turnaj, který se koná již tuto sobotu v Kašperských Horách. Zde nejprve nastoupíme v derby proti B týmu Strakonic a následně se pokusíme i podruhé v této sezóně zdolat v posledních zápasech velmi dobře hrající tým Kaplice.

Vladimír Pešl