Účastníci závodu museli uplavat 750 metrů v Křišťanovickém rybníce, nasednout na kolo a ujet 12 kilometrů, poté ještě uběhnout 4 kilometry. Závodu se zúčastnilo třicet sedm závodníků a závodnic.

Nejlépe zvládl trať šestnáctiletý Michal Švorc, který doběhl do cíle v čase jedna hodina a šest minut. Suverénním způsobem tak ovládl závod. Obrovský náskok si vytvořil už v první třetině trati, když všem uplaval a na kolo před prachatickým Hynkem Sojkou usedal s náskokem více než dvou minut.

Nejlepším prachatickým závodníkem byl Jan Pasák, který se umístil na osmém místě. Rozhovor s ním přineseme v zítřejším vydání Prachatického deníku.

Mezi ženami zvítězila Michala Vaňková z Opavy před Klárou Peškovou a Němkou Wenke Lauteritz.

Výsledky Xterra Easy muži TOP20
1. Michal Švorc (01:06:25), 2. Matěj Smutek (1:12:14), 3. Josef Navrátil (1:13:11), 4. Josef Vacek, 5. Morel Aymeric, 6. Tomáš Lauer, 7. Tomáš Hodný, 8. Jan Pasák, 9. Hynek Sojka, 10. Zdeněk Kanárek, 11. Collenne Sebastien, 12. Jan Pacina, 13. Pavel Svoboda, 14. David Marek, 15. Václav Sosna, 16. Bareš Daniel, 17. Jan Bárta, 18. Miloš Červený, 19. Jan Řepa, 20. Vladimír Barták
Výsledky Xterra Easy ženy
1. Michala Vaňková (1:36:11), 2. Klára Pešková (1:36:52), 3. Leuteritz Wenke (1:41:24), 4. Petra Kopová, 5. Michaela Barešová, 6. Hana Materová, 7. Eva Škopková, 8. Radka Švecová.