Dějištěm tradičního jarního soustředění táborských cyklistů se nově stalo malé chorvatské městečko Vodice ležící nedaleko přímořského historického města Šibeniku.
 „Po dlouhé době jsme byli nuceni změnit tradiční místo jarního najíždění kilometrů a namísto do Itálie jsme vyrazili do Chorvatska. A byla to dobrá volba,“ pochvaluje si trenér ČEZ Cyklo Teamu Tábor Michal Bednář.

Jiný byl i termín, ve kterém Táborští svůj vstupní tréninkový pobyt v zahraničí absolvovali.
 „Pro letošní rok jsme zvolili trošku pozdnější termín soustředění, což souvisí s posunutým startem závodů,“ potvrdil Michal Bednář. „O to však byla letošní příprava kvalitnější a měli jsme více prostoru pro odstranění slabých stránek našich jezdců.“

Podmínky, které výprava ČEZ Cyklo Teamu v Dalmácii našla, umožnily stoprocentní splnění narýsovaných tréninkových plánů. Tým byl rozdělený na dvě tréninkové skupiny, za kterými stálo kompletní trenérské zajištění.
 „Měli jsme na místě opravdu ideální zázemí a okolí nám poskytlo skvělé profily pro trénink. Přálo nám i počasí, a proto jsme mohli komplet odtrénovat naplánované hodiny,“ prohlásil spokojeně trenér táborské cyklistické party. „Objemové kilometry a čas strávený na kole byly samozřejmě doplněné o hodiny s posilováním a regenerací. Bez toho už se dnešní sportovní trénink neobejde. Teď už jen doufáme, že se brzy začne závodit a budeme mít možnost zúročit natrénované hodiny v přípravě,“ přeje si Michal Bednář.

Nevloudí-li se do programu ČEZ Cyklo Teamu nové nevítané okolnosti, odškrtnou si v něm jeho reprezentanti premiérové závodní položky už o prvním květnovém víkendu.
 „V současné době je samozřejmě nejisté něco dlouho dopředu plánovat. Pokud se nic nezmění a všechno půjde tak, jak to máme dané, tak nás o víkendu 1. – 2. května čekají mezinárodní závody v Plzni. V sobotu se tam jede kritérium na okruhu na Lopatárně, v neděli velký juniorský závod vysoké kategorie,“ otevírá kalendář Michal Bednář. „Představí se tam naše juniorská cyklokrosová reprezentace, ve které máme z Tábora Matyáše Fialu, Václava Dostála a Adama Kubíka. Zároveň v Plzni pojedou i naši kadeti normálně pod hlavičkou ČEZ Cyklo Teamu,“ informuje trenér táborských cyklistů. „V neděli 2. května odjíždějí muži se zbytkem našich juniorů ke svému prvnímu letošnímu startu do Polska. Jedná se o takový regionální závod v Sobótce. Věřme, že se situace v Polsku nezmění,“ doufá Michal Bednář.

O dva týdny později čeká na závodníky ČEZ Cyklo Teamu sobotní domácí kritérium a o den později zahájí v nedaleké Mladé Vožici své účinkování v Českém poháru.