Francouzská etapa mohla naznačit, kdo se z vedoucí trojice Vastl – Škarnitzl – Stošek více přiblíží celkovému vítězství. A to se také stalo. Hned od začátku doslova práskl do koní Jan Vastl (Pushbikers XC Team), který dříve jezdíval v barvách vimperských bikerů, a v cíli byl skoro o tři minuty dříve než Martin Stošek. Nejlepší trojici v cíli pak doplnil další elitní biker Kristián Hynek. Po dvou etapách vedoucí Jan Škarnitzl tentokrát skončil osmý, ale stále ještě může bojovat o celkové prvenství. Z pěti etap se totiž počítají tři nejlepší výsledky a Škarnitzl má z prvních dvou závodů na kontě 1. a 2. místo.

„Honza Vastl má formu, kopec mu sedí a není vůbec náhodné, že seriál vede. Již předtím jel výborně v Řecku a prodává, co má natrénováno,“ pochválil vedoucího závodníka seriálu trenér vimperských bikerů a spolukomentátor série Jiří Lutovský.

Nový náboj dostává kategorie žen. Vítězka prvních dvou etap Jana Pichlíková (Kross Bike Ranch Team) tentokrát našla přemožitelku v Italce Erice Magnaldiové (Ceratizit WNT Pro cycling Team), která skončila v absolutním pořadí třetí etapy na skvělém šestnáctém místě. Pokud Italka nastoupí do závěrečných dvou etap, bude o drama postaráno.

„Erica jezdí ženskou profesionální PRO Tour. Má na kontě čtvrté místo v závodě Okolo Kalifornie a desáté na Giru,“ představil vítězku třetí etapy Jiří Lutovský.

Dobře jeli také svěřenci Jiřího Lutovského z Rouvy Specialized Cycling Teamu Sam Jirouš (17. mezi muži) a Tereza Sásková (3. mezi ženami). „Tereza se hodně zvedla, Sam jede také velmi dobře. Je vidět, že na konci karantény mají formu,“ komentoval jejich výkony trenér Lutovský a doplnil: „V neděli pojedou prakticky na domácí trati v Toskánsku, tak uvidíme, jak prodají místní znalost.“

Výsledky – Mt. Ventoux (17,12 km) – Muži: 1. J. Vastl 54:13, 2. M. Stošek -2:46, 3. K. Hynek -3:21, 4. V. Ludvík -3:53, 5. R. Hula -4:31, 6. D. Šulc (všichni CZE) -5:32, 7. T. Hanlon (GBR) -5:45. Ženy: 1. E. Magnaldi (ITA) 1:03:58, 2. J. Pichlíková -8:59, 3. T. Sásková (obě CZE) -14:38.

Čtvrtá etapa, Scarlino Scalo, se jede v neděli od 18 hodin. Sledovat ji mohou fanoušci na internetovém kanále České televize HbbTV, vysílá ji i SportSoft, který zajišťuje časomíru závodu, na YouTube.