K nezdařenému výkonu celého družstva se po zápase vyjádřil kapitán družstva Ondřej Mach: „Za prvé jsme odjeli bez našich hlavních smečařských opor Petra Šandy a Davida Třísky a za druhé se nám v této hale dlouhodobě nedaří. Pokud si dobře vzpomínám, zatím jsme tu vyhráli snad jen jednou, a to o výhře rozhodoval až pátý set.“ Nahrávač a tvůrce hry netolického družstva Jan Suchý dodal: „V pěti odehraných setech se nenašel hráč, který by svým výkonem převyšoval ostatní. Prostě jsme si snad všichni vybrali svůj den. Byla to taková týmová deka.“

Mladá Boleslav – Netolice 3:1 (20:25, 25:10, 25:16 a 25:11). První set ranního zápasu ještě vypadal, že Netolice oslabené o své největší úderné síly, dokáží vzdorovat svému soupeři. Začátek setu otevřel smečí Tomáš Bartoš na 3:4 a svým servisem posouvá svůj tým do tříbodového vedení. Domácí srovnávají na 8:8 a další odskočení hostů zařizuje až jejich kapitán Ondřej Mach, smečí na 13:15. Následný rozjezd Netolic zastavují domácí oddechovým časem (15:19), ale ti se zastavit nenechávají. Jan Suchý místo nahrávky smečí 15:20, Jakub Škoda blokem na středu sítě 15:21 a přichází eso na 15:22. Po malém zaváhání na příjmu otočil Luděk Filip (18:23) a Netolice zaslouženě vyhrávají svůj set. V následných třech setech však přichází na netolické družstvo herní krize a již jejich nahrávačem zmíněná „týmový deka“. Za relativně stabilní výkon v těchto setech jde snad pochválit jen obě libera, a to Romana Váchu a Zbyňka Barona. Jinak se ostatní hráči jen občas blýskli nějakým osobním výkonem. Z druhého setu jde uvést například velice obětavý zákrok Tomáše Bartoše, kdy za stavu 8:3 vybral míč skokem až na lavičky diváků. Nebo nádherně sehraný útok středem z rukou Jaroslava Matyse, kdy středem poslal Lukáše Holečka na bezblok (17:8). Ve třetím setu Netolice drží krok až do stavu 8:8, pak se ale již definitivně rozjíždí na smeči Marek Dlouhý a za volejbalový úspěch hostů se dá považovat dotažení na 16:13. Křeč netolického družstva snad nejlépe vyjádřil průběh posledního setu a to od stavu 6:5. Technický oddechový čas 8:5, první oddechový čas Netolic 11:5, druhý za stavu již 14:5 a konečně otáčí na 18:6.

Mladá Boleslav – Netolice 3:0 (25:14, 25:22, 25:14). Odpolední zápas dal zabrat především trenérovi netolického družstva Milanu Holečkovi, který se snažil poskládat družstvo z redukované soupisky hráčů, jak nejlépe to šlo. Nejprve postavil kolem kapitána Ondřeje Macha ty nejmladší možné hráče. A ti se až do smeče Lukáše Holečka (17:12) drželi v závěsu domácích se ztrátou pouhých čtyř bodů. Pak ale přichází zlom a Mladá Boleslav odskakuje z 18:12 až na 22:12. Do druhého setu zkouší trenér hostů hru na dva nahrávače, která přinesla jisté zlepšení, ale na výhru to také nestačilo. Další jeho možností s družstvem v takovéto krizi bylo malé experimentování s některými hráči. Jana Suchého posílá na smeč, Jakuba Škodu na post univerzála a s ním na kříž Jaroslava Matyse na nahrávku. Ale ani tato varianta nedokázala domácí zastavit.

Druholigový volejbal nyní čeká druhá volná sobota této sezony, po které první polovinu soutěže ukončí poslední tři dvojzápasy. Netolice se tak ještě představí s VK Jirkov – Ervěnice a to přespříští sobotu 29. listopadu ve své domácí hale. Na předposlední zápas odjedou na palubovku USK Slavia Plzeň a na ukončení první poloviny soutěže jim budou hosty volejbalisté TJ Praga Praha.

1. Domažlice 6 4 1 1 33:19 27
2. Česká Lípa 8 0 3 1 30:18 27
3. Mladá Boleslav 7 0 1 4 26:17 22
4. Netolice 3 4 3 2 28:23 20
5. Slavia Plzeň 6 1 0 5 24:20 20
6. Jablonec n. Nis. 4 2 2 4 23:23 18
7. Chabařovice 2 4 1 5 22:28 15
8. Ervěnice 4 1 1 6 20:24 15